6 głównych zalet implementacji systemu WMS

Implementacja systemu WMSEfektywne zarządzanie magazynem to coś więcej niż proste dane. To miejsce, w którym powstaje solidny i spersonalizowany zestaw rozwiązań dla przepływów pracy. Łączy poszczególne zespoły, zapętlając sprzedaż, inżynierię, informatykę i nie tylko. Nowoczesny system WMS zapewnia przejrzystość i współpracę na wszystkich poziomach. Sprawdź, dlaczego warto go wdrożyć w swojej firmie.


Lepsza kontrola i rozliczalność

Nikt nie chce nawet myśleć o tym, że jego pracownicy mogą być odpowiedzialni za znikanie zapasów. Jeśli jednak tak jest, musisz wiedzieć, kto za tym stoi. Po wdrożeniu systemu WMS każdy użytkownik dostanie indywidualny login. Dzięki temu pracownicy stają się bardziej odpowiedzialni za swoje działania. Ścieżki audytu łączą się z określonymi osobami.

W ten sposób zmniejszysz ryzyko kradzieży zapasów. Ponadto możesz wykryć problemy związane z procesem i szkoleniami i je naprawić.

Sprawne wprowadzanie towarów

Możliwość skanowania produktów po kodzie kreskowym zwiększa efektywność procesu dostarczania towarów w firmie. Za każdym razem, gdy skanujesz towar, zostanie zsynchronizowany z zamówieniami. Dzięki temu Twoi pracownicy nie będą już tracić czasu na podwójne wprowadzanie produktów. Jednocześnie mogą łatwiej i szybciej kompletować zamówienia.

System WMS

Obsługuje kompleksowe działania

WMS to doskonałe narzędzie do śledzenia i gromadzenia odpowiednich danych oraz dokumentów. Przy prawidłowym zarządzaniu zapasami pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w magazynie. Daje Ci wgląd w to, jak bardzo każdy element jest naprawdę potrzebny.

Zmniejsza luki w zabezpieczeniach

Nowoczesny system WMS od Dataconsult zapewni też większe bezpieczeństwo. Prowadzi skrupulatną ewidencję zapasów, a ponieważ opiera się na logowaniu użytkownika, personel zarządzający może zagwarantować, że pracownicy nie wyślą przez przypadek dodatkowego produktu.

Ponadto systemy wykorzystujące zautomatyzowane przechwytywanie danych, takie jak znaczniki identyfikacji radiowej (RFID), mogą skutecznie eliminować przypadki kradzieży. Możesz sprawdzać zapasy przez całą dobę.

Kontroluje zapasy

WMS pozwala śledzić lokalizacje i zastosowanie produktów podczas operacji magazynowych. Umożliwia również monitorowanie komponentów i gotowych wyrobów. Dzięki temu gwarantuje lepsze zarządzanie dostępną przestrzenią.

Utrzymuje także rzetelną ścieżkę audytu dla każdej lokalizacji magazynu i przechowywanych przedmiotów. Możesz je filtrować według różnych typów transakcji: sprzedaży, zwrotu, korekty, itp. Każda z nich jest opatrzona identyfikatorem operatora i datą.

Zwiększa efektywność pracowników

WMS pomaga zapewnić strukturę w miejscu pracy, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Poprawia efektywność, motywację i zaangażowanie pracowników. Informacje o tym, gdzie dokładnie powinni być i co robić, ułatwia im realizację zadań.

Dzięki informacjom zwrotnym w czasie rzeczywistym, które odzwierciedlają wydajność personelu, menadżerowie mogą proponować konstruktywne rozwiązania. Wyznaczanie celów staje się dużo prostsze. Pomiar efektywności pozwala na zdrową konkurencję w miejscu pracy. Zwiększa poczucie własnej wartości i pomaga wpoić nowe nawyki.

Komentarze