AC, NNW i Assistance - pytania i odpowiedzi

AC, NNW i AssistancePlanujesz kupić pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych lub poszerzyć obecnie posiadane OC o autocasco, NNW albo Assistance?

Koniecznie zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami dotyczącymi dodatkowych ubezpieczeń samochodowych oraz poznaj odpowiedzi na nie. Ustal, która polisa Ci się przyda i zakup ją w pakiecie z OC, by zaoszczędzić pieniądze. Przeczytaj poradnik i rozwiej wszelkie wątpliwości.

Dlaczego warto wybrać autocasco?

Autocasco (AC) jest najpopularniejszą wśród dodatkowych polis samochodowych. Znajdzie zastosowanie, gdy Twoje auto zostanie zniszczone. Otrzymasz od ubezpieczyciela środki wystarczające na naprawę szkód. W przypadku kradzieży auta oraz szkody całkowitej zostanie Ci wypłacone 100% sumy ubezpieczenia. Nie ma znaczenia, czy do szkody doprowadzisz Ty, inny kierowca, anonimowy chuligan czy siły natury.

Co daje NNW?

Kiedy doprowadzisz do wypadku i doznasz z tego tytułu urazu ciała lub rozstroju zdrowia, otrzymasz pieniądze na leczenie czy rehabilitację tylko wtedy, gdy masz wykupione NNW. Mało tego, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadów chroni nie tylko Ciebie, ale również Twoich pasażerów. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziesz informacje na temat wykluczeń, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel będzie zwolniony od wypłacenia świadczeń. Ubezpieczenie NNW komunikacyjne porównasz na KioskPolis.pl i zaoszczędzisz.

AC, NNW i Assistance

Assistance – ubezpieczenie czy ubezpieczenia?

Assistance to ubezpieczenie o bardzo rozległym i zróżnicowanym zakresie ochrony, z uwagi na co zasadne jest mówienie o ubezpieczeniach Assistance w liczbie mnogiej. Obejmuje usługi medyczne (np. gdy zachorujesz), techniczne (np. gdy będzie Ci potrzebne holowanie samochodu), informacyjne (np. gdy będziesz potrzebował uzyskać adres ambasady podczas zagranicznej podróży), prawne (np. gdy nie będziesz potrafił samodzielnie przetłumaczyć dokumentów). Jeśli w trakcie podróży auto dozna awarii i będzie naprawiane przez kilka dni, ubezpieczyciel pokryje koszt Twojego pobytu w motelu, wyżywienia i zakupu podstawowych akcesoriów.

Kiedy można zrezygnować z AC?

Rezygnacja z autocasco przebiega nieco inaczej niż zrzekanie się OC. Jeśli nie chcesz korzystać z AC, bo znalazłeś lepszą ofertę lub masz inne ważne wydatki, rezygnację możesz złożyć do 30 dni od jego wykupienia (lub do 7, jeśli prowadzisz firmę). Po tym czasie przerwanie ochrony autocasco nie będzie możliwe, a Ty będziesz chroniony przez cały rok. Wyjątki to np. wyrejestrowanie auta, sprzedaż, kradzież, szkoda całkowita.

AC, NNW i Assistance

Czym jest minicasco?

Nie każdy kierowca może skorzystać z autocasco. Posiadacze starych samochodów mają do wyboru jedynie polisę zbliżoną zakresem, lecz pomniejszoną: minicasco. Ponieważ naprawa części kilkunasto- i kilkudziesięcioletnich pojazdów mogłaby przekroczyć wartość auta, ubezpieczyciele są niechętni sprzedawaniu AC. Minicasco uwzględnia wypłatę odszkodowania w przypadku szkody całkowitej, kradzieży samochodu oraz zniszczeń wynikających z działalności sił natury, czyli np. pożaru, powodzi, huraganu.

Komentarze