Carsharing Easyshare teraz również w Łodzi

CarsharingSystem wspólnego użytkowania samochodów osobowych, czyli carsharing, działa już w kilku polskich miastach. Od niedawna, dzięki firmie Easyshare, z wynajmu pojazdów na minuty mogą skorzystać także mieszkańcy Łodzi.

Carsharing w Łodzi

Firma Easyshare dotychczas oferowała carsharing mieszkańcom Poznania - mogli oni korzystać z hybrydowych pojazdów marki Toyota. Rosnące zainteresowanie systemem współużytkowania samochodów osobowych sprawiło, że firma zdecydowała się wejść na łódzki rynek. Mieszkańcy Łodzi mogą się już przekonać, że podróżowanie wynajętym na minuty samochodem po prostu się opłaca. Komu najbardziej?

Carsharing to doskonała alternatywa dla często zawodzącej komunikacji miejskiej, taksówek czy samochodu z wypożyczalni. Z samochodu wynajmowanego na godziny może skorzystać każdy, kto posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Najwięcej korzyści odnoszą kierowcy użytkujący pojazd sporadycznie - utrzymanie samochodu, którym pokonuje się nie więcej niż 8 tys. kilometrów rocznie, jest niekorzystne ze względów finansowych.

Współdzielenie pojazdów się opłaca!

Easyshare stawia na nowoczesność i wygodę kierowców, gdy mowa o rezerwacji samochodu - wynajem pojazdu odbywa się przez aplikację mobilną, którą można pobrać ze strony internetowej Easyshare.pl. Na mapie Poznania, czyli miasta, w którym Easyshare dotychczas promował ideę carsharingu, znajduje się ponad 200 punktów z gotowymi do jazdy samochodami.

Carsharing to zarówno wygoda, jak i przejrzysty system rozliczeń. Easyshare proponuje model, w którym klient płaci za przejechane kilometry i czas. W chwili obecnej, ceny wynoszą odpowiednio: 0,65 gr za każdy rozpoczęty kilometr jazdy, 0,50 gr za każdą minutę jazdy i 0,10 gr za każdą rozpoczętą minutę postoju. W trakcie jazdy kierowca może kontrolować koszt przejazdu dzięki specjalnemu urządzeniu.

Carsharing może być ekologiczny

Statystyki są niepokojące - na tle innych państw europejskich jakość powietrza w Polsce jest bardzo niska. Do zanieczyszczenia powietrza w dużym stopniu przyczynia się transport samochodowy - po polskich drogach poruszają się przede wszystkim samochody spalinowe. Czy carsharing może pomóc w walce ze smogiem? Okazuje się, że tak.

Easyshare stawia na ekologiczne pojazdy, czyli wyposażone w napęd hybrydowy. Kierowcy, którzy wybierają takie pojazdy, wnoszą swój wkład w ochronę środowiska i tym samym przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Komentarze

Skup Aut Łódź
Gdyby ktoś chciał zrezygnować ze swojego samochodu na rzecz doskonałej alternatywy opisanej w artykule, to zapraszamy do sprzedaży swojego auta: sprzedajauto.eu