CarVertical - tu sprawdzimy dokładnie każdy używany samochód

Samochód używanyKupno używanego samochodu to zawsze pewne ryzyko, ponieważ nigdy nie wiemy, w jakim jest stanie. Czy rzeczywiście nie mamy żadnego pola manewru, aby to sprawdzić? Nic bardziej błędnego - wystarczy do tego analiza numeru VIN. Gdzie najlepiej go przeanalizować?

Wystarczy wejść na jedną ze stron z ogłoszeniami używanych aut, by przekonać się, z jakim ogromem ofert mamy do czynienia. Różne marki, roczniki, pojazdy kupione w Polsce i sprowadzane z Niemiec, karoserie do wyboru, do koloru… W tym całym bogactwie można się pogubić, lecz jeśli już coś wybierzemy, nie powinniśmy być naiwni, ufając we wszystko to, co mówi sprzedający. Wysłuchamy go, a później przystąpmy do działania, sprawdzając numer VIN za pośrednictwem www.carVertical.com.

CarVertical - co to takiego?

CarVertical pozwala na poznanie pełnej historii pojazdu, dzięki czemu dowiemy się, między innymi, czy był on w przeszłości uszkodzony. Przekonamy się, czy mały przebieg samochodu jest zgodny z prawdą, czy raczej ktoś majstrował przy nim, zaniżając odczyt przejechanych kilometrów. Poza tym sprawdzimy, w których krajach samochód był uprzednio rejestrowany, zerkniemy do bazy skradzionych pojazdów, obejrzymy archiwalne zdjęcia, a także poznamy wymogi nadchodzącej konserwacji.

CarVertical - pewność za sprawą nowoczesnej technologii blockchain

Można zadać sobie pytanie, jak CarVertical radzi sobie z analizą tak wielu informacji? Za to wszystko odpowiada innowacyjna technologia do zbierania danych - blockchain. To łańcuch blokowy, który jest rozwinięciem tradycyjnej bazy danych. Pozwalały one do tej pory podejrzeć pewne szczegóły, lecz bez uporządkowanej chronologii czy kompletności informacji. Blockchain zmienia ten stan rzeczy, co oznacza, że dane mogą być wprowadzane przez wielu użytkowników: nie tylko policję czy firmy ubezpieczeniowe, ale też na przykład warsztaty samochodowe. To gwarantuje, że wszelkie zdarzenia z konkretnymi danym stworzą pełną linię czasu dla konkretnego auta.

CarVertical to nie jest zwykła baza danych

Tradycyjne bazy danych były pełne błędów, a widoczne w nich informacje nie zawsze zapewniały wiarygodność. To dlatego, że w klasyczne rozwiązanie powstało w oparciu o centralną konstrukcję, która znajduje się na konkretnym serwerze - ten zaś ma właściciela, administratora i prawa dostępu do bazy. To więc stwarza ryzyko, że nieprzychylne zapisy o pojeździe mogą zostać zmienione.

Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku technologii blockchain, ponieważ raz dodane informacje będą znane w całej rozproszonej sieci, a dodatkowo zostaną odpowiednio oznaczone, dzięki czemu można je później zweryfikować. Konstrukcja łańcucha blokowego blockchain praktycznie wyklucza jakiekolwiek manipulacje. Mogą się, co prawda, zdarzyć drobne pomyłki, lecz można je wcześniej wykryć i naprawić.

Blockchain - nieograniczone możliwości

Historia samochodu sprawdzana za pomocą CarVertical zapewnia dostęp do zdecydowanie większej ilości szczegółów niż ma to miejsce w tradycyjnych bazach. Wszystko dlatego, że baza nie zajmuje miejsca na jednym serwerze, a jej rozproszona konstrukcja gwarantuje nieograniczoną przestrzeń i bardzo dużą wydajność przetwarzania informacji. Dzięki temu w bazie znajdują się dane, których tradycyjnie się nie uwzględnia, a jakie dla nabywcy mogą być niezwykle istotne.

Nie ulega wątpliwości, że jeśli chcemy kupić porządne, sprawdzone używane auto, lepiej sprawdzić jego numer VIN za pomocą CarVertical.

Komentarze