Co naprawdę definiuje samochód luksusowy?

Samochód sportowyLuksus z natury zadowala zmysły. Od samochodów po domy, wysokiej jakości konstrukcja, miękka skóra, gruby dywan, otwarta przestrzeń i dużo światła to tylko niektóre z rzeczy, które określają luksus. Ludzie nie mogą dać się zwieść przekonaniu, że coś jest naprawdę luksusowe tylko z powodu kampanii marketingowej lub sprytnego brandingu.

Jeśli chodzi o samochody, łatwo jest zidentyfikować luksusowe marki. Acura, BMW, Infiniti czy Mercedes-Benz są znane jako marki luksusowe, nie dlatego, że wszystko, co robią, jest luksusowe, ale dlatego, że większość tego, co produkują, jest wysokiej jakości i przyjemna dla zmysłów. Samochody wyglądają i są wykonane dobrze.

Luksusowe marki produkują nie tylko luksusowe samochody

Jednak np. marka Mercedes-Benz, który produkuje auta luksusowe, również buduje inteligentny mikro samochód. Z pewnością nie jest to luksusowy samochód, ale to nie zmienia faktu, że Mercedes-Benz jest luksusową marką. Firma zdobyła tę reputację, konsekwentnie produkując wysokiej jakości, dobrze wyglądające samochody, które mają niesamowite funkcje. To samo dotyczy Audi, Lexusa i innych luksusowych marek. Po zdjęciu pierścienie Audi z modelu A6 lub trójstopniowej gwiazdy z Klasy E nadal pozostaną luksusowymi samochodami.

Luksus nie zależy tylko od marki

A co z przeciwną stroną tej samej monety? Czy firma taka jak Kia, znana przede wszystkim z samochodów ekonomicznych, może zbudować luksusowy samochód? Powiedziałbyś "nie", jeśli twoja definicja luksusu opiera się głównie na marce. Jeśli definiujesz luksus jako atrakcyjny, wysokiej jakości i przyjemny dla zmysłów, to tak, Kia może zbudować luksusowy samochód. W rzeczywistości już to zrobiła. Jakiś czas temu Kia Motors wprowadziła sedan Cadenza. Przyspiesza bardzo dobrze, wnętrze pozostaje ciche, niezależnie od tego, na jakiej drodze jedziesz i jest atrakcyjna wizualnie zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jest również standardowo wyposażona w wiele luksusowych funkcji, takich jak podgrzewane skórzane fotele i nawigacja.

Istnieją inne przykłady luksusowych samochodów produkowanych marki inne niż uważane luksusowe, np. Hyundai Equus i Hyundai Genesis to luksusowe samochody. Również Chevrolet Impala LTZ produkowany od 2014 roku, Honda Odyssey Touring Elite również od 2014 i Toyota Avalon Limited od 2013- wyglądają jak luksusowe samochody, gdy wybierze się górną linię wykończenia i doda dostępne opcje. W podstawowym wykończeniu Honda Odyssey jest praktyczna, ale nie luksusowa. Jeśli zdecydujesz się na wersję Touring Elite, otrzymasz miękką skórę, wiele połączonych aplikacji dzięki oprogramowaniu HondaLink, tylne światła LED, czy regulowaną kamerę cofania.

Nowoczesne postrzeganie luksusowego samochodu

Pomysł, że można kupić luksusowy samochód tylko od luksusowej marki, jest szczególnie amerykański. Marki takie jak Acura, Infiniti i Lexus zostały wymyślone, by sprzedawać luksusowe marki Hondy, Nissana i Toyoty Amerykanom, którzy prawdopodobnie nie myślą o Hondach, Nissanach i Toyotach jako o samochodach luksusowych. Jednak w takich krajach, jak Korea i Japonia, zamożni nabywcy samochodów nie mają problemu z wydaniem poważnych pieniędzy na duże, mocne i dobrze wyposażone samochody, takie jak Nissan Cedric czy Toyota Crown Majesta.

Jeśli możesz zaakceptować fakt, że jedna marka może sprzedać wszystko, od niedrogiego, małego, ekonomicznego auta, aż po wysokiej jakości coupe lub luksusowy sedan, może to zmienić Twój sposób postrzegania luksusowych samochodów. Dzisiaj chodzi o jakość, wygodę, estetykę i wizualnie przyjemny design. Nowoczesny miłośnik luksusu zwraca uwagę na szczegóły, ale ostatecznie nie obchodzi go, jakie logo znajduje się na bagażniku.

Autor: www.highclassrent.pl.

Komentarze