Dlaczego warto kupować elementy karoserii w sprawdzonych źródłach?

Wnętrze samochoduTanie części samochodowe można kupić w serwisach ogłoszeniowych, jednak ich jakość może znacznie odbiegać od naszych oczekiwań. Ale to tylko jeden z powodów, dla których warto postawić na sprawdzone źródła w poszukiwaniu elementów karoserii do naszych samochodów. Nie trudno znaleźć zwolenników teorii, że jeśli idzie o części samochodowe, największą uwagę poświęca się układowi hamulcowemu i zawieszenia. Szczególnie dba się również o jakość części związanych z układem kierowniczym, elementom układu napędowego, podzespołom, płynom eksploatacyjnym czy skrzyni biegów.

To wszystko decyduje o jakości podróży i ich bezpieczeństwie. Właśnie w tym kontekście nieco po macoszemu traktuje się elementy karoserii, które przecież nie decydują o tym, czy samochód sprawnie się porusza. Nie mają tak ogromnego wpływu na decyzję diagnostyka w sprawie okresowych przeglądów. Karoseria jest więc często tą częścią samochodu, której zwłaszcza w przypadku samochodów powyżej 10-letnich - nie poświęca się temu należytej uwagi, co jest błędem.

Elementy karoserii od przypadkowych sprzedawców

Kupowanie części karoserii od przypadkowych sprzedawców bywa sposobem na tanie uzupełnienie ubytków w nadwoziu. Niestety wiążę się to również z ryzykiem. Tanie nadkole czy atrapa grilla może na zdjęciach wyglądać doskonale, rzadko jednak decydując się na tego typu zakup u prywatnego sprzedawcy możemy liczyć na dowód zakupu czy gwarancję. Nawet jeśli kupujemy błotnik czy belkę pod zderzak jakość materiału oraz stopień jego zużycia ma znaczenie. A nikt nie lubi inwestować pieniędzy w bezsensowne zakupy, toteż nawet wymieniając pozornie nieistotną część karoserii, warto zastanowić się nad tym, jak bardzo liczy się dla nas oszczędność. Czas to kolejny mogący nas zniechęcić do zakupów od nieznanego sprzedawcy argument. W końcu niewiele z nas, będzie zakupioną część karoserii montować samodzielnie. Na wymianę trzeba umówić się w warsztacie, w jej trakcie samochód nie jest zdatny do użycia, co w wielu przypadkach oznacza brak mobilności, a czasem również niemożność zarabiania. Utrata czasu w trakcie kolejnych wymian to kolejne koszty, które mogą okazać się wyższe niż oszczędność w wypadku zakupu używanej części z niesprawdzonego źródła.

Skąd są elementy karoserii dostępne w sklepach z częściami samochodowymi?

Części do samochodów, jakie możemy kupić u doświadczonych importerów części z zagranicy to zwykle gwarancja wysokiej jakości. Dzieje się tak, ponieważ poszczególne elementy karoserii pochodzą m.in. z samochodów serwisowanych, które albo uległy wypadkom, albo trafiły na serwis bez możliwości naprawy. Samochody z zachodnich rynków są zwykle zadbane i dotyczy to nie tylko podzespołów, ale również karoserii. Dlatego lakier na maskach czy drzwiach czy mocowania w przypadku błotników, atrap itp. Są wysokiej jakości. Co więcej, kupując elementy karoserii w firmach, których działalność opiera się o dystrybucję części wybranych marek, mamy pewność ich selekcji oraz gwarancję na zakupy. Warto sprawdzić tutaj ofertę: https://www.franceauto.pl/.

fot. materiały prasowe

Komentarze