Hybryda w leasing - podwójna oszczędność

Samochód hybrydowyDobry samochód firmowy powinien być niezawodny i oszczędny. Dlatego teraz coraz większym powodzeniem cieszą się samochody hybrydowe, które wybierane są przez przyszłościowo myślących przedsiębiorców. Czy warto brać je w leasing?

Zakupienie reprezentacyjnej limuzyny za kilkaset tysięcy złotych nie wyjdzie na zdrowie firmie, która chce oszczędzać na flocie. Teraz, gdy koszty prowadzenia działalności, benzyny, poruszania się po autostradach cały czas rosną, wiele firm decyduje się na samochody przede wszystkim ekonomiczne w utrzymaniu. W rankingach niezawodności i oszczędności od lat na wysokich pozycjach plasują się samochody hybrydowe i teraz także coraz częściej wybierane są do flot.

Hybryda - oszczędna i niezawodna

Dzięki połączeniu silnika benzynowego i elektronicznego hybrydy są ekonomiczne i bezawaryjne. Silnik elektryczny uruchamia pojazd i pracuje przy niewielkich prędkościach, dlatego doskonale sprawdza się przy jeździe w korkach oraz przy manewrowaniu. Silnik spalinowy spala natomiast mniej niż standardowy "benzyniak" - około 3,7 litra na 100 kilometrów i wspomaga ładowanie baterii.

Samochody hybrydowe są również pozbawione łatwo psujących się części, na przykład rozrusznika, alternatora, paska klinowego czy sprzęgła. To powoduje, że nie wymagają częstych wizyt w serwisie. Również ich baterie potrafią bezawaryjnie pracować nawet po kilkanaście lat, dlatego nie trzeba się obawiać, że już po kilku samochód zacznie działać mniej wydajnie.

Czy warto wziąć hybrydę w leasing?

Przedsiębiorcy tak lubią leasing, ponieważ pozwala on na wyposażenie firmy w samochód znacznie prościej niż w przypadku kredytu bankowego. Brak skomplikowanych formalności, łatwiejsze rozliczanie kosztów, możliwość zakupienia samochodu także jako nowa firma - to powoduje, że leasing jest wybierany tak chętnie.

Głównym założeniem leasingu jest opłacanie rat leasingowych, za które firma otrzymuje samochód w użytkowanie. Po okresie średnio dwóch lat może oddać go i wziąć w leasing następny. Warto jednak pamiętać o tym, że samochody hybrydowe to doskonała inwestycja długoterminowa. Dlatego najlepiej warto zdecydować się na wykupienie samochodu po zakończeniu okresu leasingowego. Hybrydy dzięki niskiej awaryjności bezproblemowo działają nawet po 10 latach użytkowania.

Samochody hybrydowe mogą zatem doskonale wspomagać firmę w jej codziennej działalności. Są niezawodne, mało palą i są tanie w utrzymaniu. Jeżeli zastanawiasz się, jakie auta w leasing warto by wziąć, pomyśl o hybrydzie - to podwójna oszczędność!

Źródła:

Komentarze