Jak obliczyć OC? - Oblicz OC samodzielnie

Obliczanie ubezpieczenia OCSamodzielne obliczenie OC jest proste i łatwe. Zajmuje zaledwie kilka minut, a do tego wcale nie musisz znać się na ubezpieczeniach. Przygotowujesz dowód ubezpieczenia i prawo jazdy, odpisujesz stan licznika i siadasz przed komputerem. Kalkulator jest bardzo intuicyjny, wypełniasz kolejne pola według wskazówek. Będziesz przy końcu, zanim zagotuje się woda na kawę. Oblicz OC samodzielnie.

Oblicz OC - oszczędzaj mądrze

Polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, wymóg posiadania OC jest zapisany w ustawie. Nie ma taryfy ulgowej - nawet jeśli Twój pojazd stoi na cegłach w stodole, musisz opłacać co roku ubezpieczenie OC, dopóki go nie wyrejestrujesz. Jeśli nie sprawdzi Cię policja podczas kontroli drogowej, wcześniej czy później zaniedbanie wykryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, weryfikujący online ciągłość polis OC. Kary za brak ubezpieczenia OC są wysokie, z roku na rok coraz wyższe i w 2019 r. właściciele nieubezpieczonych samochodów osobowych zapłacą do 4500 zł, a ciężarowych nawet do 6750 zł.

Co więcej, jeśli spowodujesz wypadek nie mając ważnego OC, wszystkie koszty musisz opłacić z własnej kieszeni. To nie tylko naprawa uszkodzonych samochodów, ale często także dożywotnia renta dla ofiar wypadku. Są w Polsce osoby, które "oszczędzając" na OC wpędziły się w długi do końca życia. Nie bierz z nich przykładu. Znalezienie taniej polisy OC to nic trudnego.

Oblicz OC - szybko, sprawnie, bez kłopotu

Kalkulator OC, który oddajemy do Twojej dyspozycji, wylicza wysokość polisy na podstawie informacji, których wymagają towarzystwa ubezpieczeniowe. Są to dane dotyczące pojazdu jak i kierowcy. Wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia pól formularza znajdziesz w swojej aktualnej polisie i prawie jazdy. Przyda się także stan licznika.

Zastanów się, jaki zakres ubezpieczenia cię interesuje. Jeśli myślisz również o AC, to warto kupić pakiet OC + AC, bo tak jest taniej, niż każde ubezpieczenie osobno.

Ubezpieczenie OC obliczysz samodzielnie na stronie https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac.

Oblicz OC - jakie dane musisz podać?

Dane pojazdu, które należy podać:

 • marka, model
 • rodzaj paliwa
 • rocznik
 • stan licznika.

Istotna jest także sprawa użytkowania pojazdu - czy jest używany jako osobowy czy jako ciężarówka? Czy jeździ jako taksówka lub nauka jazdy, a może przewozisz nim towary? Warto wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, niektórzy ubezpieczyciele tego wymagają, a więc dostaniesz więcej ofert. Ile km rocznie przyjeżdżasz? Wybierz zakres, w którym się mieścisz.

Ubezpieczycieli interesują także inne informacje: jak często korzystasz z samochodu? regularnie czy sporadycznie? czy planujesz wyjazd za granicę dłuższy niż miesiąc? czy pojazd jest uszkodzony? Leasingowany? czy konieczna jest cesja ubezpieczenia na rzecz banku lub firmy?

Do wyliczenia wysokości polisy OC potrzebna jest także wiedza o pochodzeniu pojazdu (czy od nowości w Polsce, czy sprowadzony zza granicy w ciągu roku, czy wcześniej, czy ma kierownicę po prawej stronie). Jeżeli to auto z zagranicy, musisz uzupełnić kolejno: czy pochodzi z USA lub Kanady, czy jest zarejestrowany w Polsce, czy dopiero będzie, w którym roku zakupiłeś pojazd (lub w którym roku zakupił go obecny właściciel), datę pierwszej rejestracji z dowodu rejestracyjnego (pole B), od kiedy nowa polisa ma być ważna? Datę ustawiamy w kalendarzu.

Dane kierowcy:

 • imię i nazwisko
 • PESEL
 • adres zamieszkania
 • stan cywilny
 • zawód
 • data uzyskania prawa jazdy
 • rok urodzenia dziecka, jeśli je ma.

Istotna jest także historia ubezpieczeniowa kierowcy. Co prawda zniżki to nie wszystko i nie zawsze wysokie zniżki równają się niskiej polisie, ale lepiej mieć, niż nie mieć. Istotne informacje to te, w jakim TU miałeś ostatnio wykupioną polisę OC i polisę AC, jaką zniżkę dostałeś kupując ostatnią polisę, jaka jest data zakończenia obowiązywania tej polisy i przez ile lat miałeś wykupione ubezpieczenie na jakikolwiek pojazd.

Wyznając szczegóły historii ubezpieczeniowej, należy wymienić wszystkie szkody wypłacone z ubezpieczenia OC i AC w ciągu ostatnich 7 lat: kiedy i jaka to była szkoda i z jakiej polisy nastąpiła wypłata (OC, AC, OC i AC).

Informacje na temat historii ubezpieczeniowej zostaną sprawdzone w bazie Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Oblicz OC - oszczędzaj czas i pieniądze

Kiedy samodzielnie obliczysz wysokość polisy OC i kupisz ją nie wychodząc z domu, zaoszczędzisz kilka godzin i nawet kilkaset złotych. To bardzo przyjemna opcja. Polecamy serdecznie

Komentarze