Jak sprawnie zarządzać flotą samochodową?

Zarządzanie flotą samochodowąDla osób i instytucji zarządzających flotą bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie samochodów przed kradzieżą, a także możliwość pełnej kontroli przejazdów. Co jest istotne w sprawnym zarządzaniu firmowymi pojazdami?

Dziś każda większa firma inwestuje we własną flotę samochodową. Liczba samochodów jest zależna nie tylko od wielkości podmiotu, ale też od profilu działalności przedsiębiorstwa i zapotrzebowania na środki transportu. Coraz więcej przedsiębiorców i firm decyduje się na zakup narzędzi, które pomagają zarządzać firmowymi autami.

Na czym polega zarządzanie flotą?

Im więcej pojazdów posiada firma, tym większy jest nakład pracy potrzebny do monitorowania floty i zarządzania nią. Niezbędne są profesjonalne narzędzia usprawniające kontrolę, a także odpowiednio wyszkoleni kierowcy.

Do zadań osób zajmujących się administrowaniem flotą zalicza się nie tylko dbanie o zakup odpowiednich modeli i ich obsługę techniczną, ale również nadzorowanie stanu liczników (czy samochody nie są eksploatowane zbyt intensywnie), sprawdzanie ilości przejechanych kilometrów, monitorowanie pojazdów (czy znajdują się w odpowiednim miejscu). Osoby zarządzające flotą zajmują się także nadzorem nad naprawą szkód komunikacyjnych.

Narzędzia ułatwiające monitoring i zarządzanie flotą

By sprawnie zarządzać flotą, warto zainwestować w system monitorowania pojazdów. Pozwala on na śledzenie tras pojazdów, pokazuje informacje na temat zużycia paliwa, umożliwia także prowadzenie szczegółowej ewidencji przejazdów samochodów. Pozwala na kontrolę pojazdów, a także na optymalizację ich wykorzystania oraz wprowadzenie oszczędności. Monitoring GPS znacząco ułatwia administrowanie flotą - specjalne funkcjonalności pozwalają na gromadzenie informacji w jednym miejscu, co jest bardzo istotne dla osób, które mają kontrolę nad dużą liczbą pojazdów i kierowców.

Efektywne zarządzanie flotą to połączenie wiedzy i narzędzi

Podsumowując: efektywne zarządzanie flotą i monitoring floty wymaga odpowiedniej wiedzy, a także zastosowania sprawdzonego systemu, który zadba o monitoring floty oraz o kontrolę pracy pojazdów.

Autor: www.gps.konsalnet.pl.

Komentarze