Lakierowanie SPOT

Lakierowanie SPOTRysy na karoserii samochodu nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale i są niebezpieczne dla Twojego samochodu. Warto je wyeliminować jak najszybciej. Odsłonięta blacha może powodować, że w karoserii auta zaczną powstawać ogniska rdzy, które mogą być dla niego bardzo niebezpieczne. Żeby tego uniknąć, powinniśmy jak najszybciej wybrać się do lakiernika.

Obawiasz się jednak, że lakierowanie będzie skomplikowane, czasochłonne i drogie? Tak wcale być nie musi. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji może być lakierowanie samochodu metodą SPOT.

Rysy na karoserii samochodu nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale i są niebezpieczne dla Twojego samochodu. Warto je wyeliminować jak najszybciej. Odsłonięta blacha może powodować, że w karoserii auta zaczną powstawać ogniska rdzy, które mogą być dla niego bardzo niebezpieczne. Żeby tego uniknąć, powinniśmy jak najszybciej wybrać się do lakiernika. Obawiasz się jednak, że lakierowanie będzie skomplikowane, czasochłonne i drogie? Tak wcale być nie musi. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji może być lakierowanie samochodu metodą SPOT.

Na czym polega lakierowanie SPOT?

W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, lakierowanie SPOT nie wymaga demontażu elementów Twojego samochodu. Typowe uszkodzenia, takie jak standardowe rysy, obtarcia i odpryski doskonale nadają się do zastosowania tej metody. O ile zastosowanie tradycyjnej metody wymaga pozostawienia samochodu na kilka dni u lakiernika, dzięki metodzie SPOT auto może być gotowe do odbioru nawet w ciągu dziewięćdziesięciu minut (zależnie od wielkości uszkodzenia).

Zastosowanie lakierowania SPOT pozwala ograniczyć lakierowany obszar do niezbędnego minimum. Na większości powierzchni auta pozostawiony jest oryginalny lakier, obszar naprawy jest niewielki i niewidoczny. Dzięki dobremu dobraniu koloru lakierowany obszar nie będzie odróżniał się od reszty karoserii, co pozwoli uniknąć cieniowania sąsiadujących elementów. Bardzo często wykonuje się ten zabieg na błotnikach, drzwiach samochodu, lusterkach, rantach czy listwach.

Jakie są zalety lakierowania samochodu właśnie tą metodą?

Bez wątpienia lakierowanie samochodu metodą SPOT ma wiele zalet. Niektóre z nich zostały już wspomniane powyżej: przede wszystkim jest to zabieg prosty, wykonywany bardzo szybko. Pozwala on również na uniknięcie wielu problemów, które występują przy zastosowaniu tradycyjnych technik lakierowania. Brak konieczności demontażu poszczególnych elementów bardzo ułatwia proces lakierowania. Dzięki precyzyjnemu doborowi kolorów i zastosowaniu innowacyjnej metody łączenia fabrycznej warstwy lakieru z nową zostaje wyeliminowany problem z różnicami w odcieniach.

Poza tym, nie oszukujmy się - wiele osób zwleka z wizytą u lakiernika przede wszystkim z obawy na wysoki koszt usługi. Dla nich mamy bardzo dobrą wiadomość. Koszt lakierowania SPOT jest zwykle o około 60% niższy od lakierowania standardowymi metodami. Związane jest to z faktem, że lakierowana jest o wiele mniejsza powierzchnia, a samochód nie jest rozmontowywany. Kolejną zaletą lakierowania SPOT jest fakt, że metoda ta jest bezpieczna dla środowiska naturalnego. Zdecydowana większość napraw wykonywanych tą metodą nie wymaga stosowania żadnych szkodliwych substancji.

Pamiętaj, że jeśli na Twoim samochodzie powstaną nieestetyczne rysy lub zadrapania, nie należy ich lekceważyć. W przeciwnym razie może dochodzić do powstania ognisk rdzy i niszczenia karoserii, co będzie pociągało za sobą dużo większe koszty. Dzięki metodzie lakierowania SPOT łatwo i szybko naprawisz uszkodzenia lakieru, nie wydając przy tym fortuny.

Autor: www.fastserv.pl.

Komentarze