Mikro lokalizator GPS - skuteczna ochrona Twojego samochodu

Mikro lokalizator GPSMini lokalizator sprawdź czy warto go zainstalować w swoim samochodzie.

Posiadając auto każdy z nas stoi przed dylematem w jaki sposób je chronić. W ciągu roku w Polsce wg. Komendy Głównej Policji ginie 10 tysięcy samochodów. Co skłania do refleksji w kwestii skutecznego zabezpieczenia.

Problem praktycznie dotyczy każdego z nas niezależnie od tego ile nasze auto jest warto, oczywiście kradzież Porsche jest bardziej prawdopodobne aniżeli starego Fiata Punto. Jednak należy pamiętać, że kradzież samochodu może dotyczyć każdego z nas.

Na szczęście posiadamy obecnie wiele różnego rodzaju zabezpieczeń takich jak blokady Bear Lock, systemy blokowania skrzyni biegów, czy właśnie coraz bardziej popularne mikro lokalizatory GPS, które skutecznie poprawią ochronę Twojego auta.

Jak działa mini nadajnik?

Mini lokalizatory GPS są wyposażone w wszystkie niezbędne do działania elementy.

Skład kompletnego systemu mini lokalizatora:

  • modem GPS,
  • odbiornik GPS,
  • procesor i pamięć wirtualna,
  • aplikacja mobilna,
  • system natychmiastowego powiadamiania.

Zamontowany moduł wysyła wszystkie podejrzane aktywności naszego auta do centrali, która zgłasza policji kradzież samochodu. Możemy również sami kontrolować za pomocą przyjaznej aplikacji na telefony komórkowe, położenie naszego samochodu.

Postęp technologii pozwala na coraz dokładniejsze mikro lokalizatory, których zasięg jest dokładny nawet co do 2 metrów.

Gdzie najlepiej zamontować mikro nadajnik GPS w aucie?

Małe rozmiary lokalizatorów GPS umożliwiają dowolny montaż. Na rynku istnieje wiele firm, które profesjonalnie zajmują się takim montażem. Możemy oczywiście sami spróbować zamontować i podłączyć nadajnik GPS, jednak należy mieć podstawową wiedzę gdzie go schować przed złodziejami.

Czasy, gdy mikro lokalizatory były montowane tylko w bagażniku już dawno minęły. Obecnie lokalizatory są montowane w innych metalowych częściach pojazdu, tak aby potencjalny złodziej miał problem z jego lokalizacją.

Nie rekomendujemy instalacji nadajników pod maską, w okolicach kokpitu kierowcy czy w bagażnikach, ponieważ taki mini lokalizator jest bardzo łatwy do wykrycia.

Po montażu przetestujemy jego działanie, możemy zrobić to za pomocą HDOP (Horizontal Dilution of Precision). W skrócie dokładność namierzania systemu GPS, można to zrobić bezpłatnie online.

Różnice mikro nadajników

Pewnie, każdy z Was zastanawia się jakie są podstawowe różnice małych od dużych urządzeń do namierzania samochodu, praktycznie oprócz mniejszych podzespołów niczym się one nie różnią. Z naciskiem na to, że większe lokalizatory posiadają "trochę" lepszy zasięg.

Podsumowanie

Małe nadajniki GPS to zdecydowanie ciekawa alternatywa dla innych form zabezpieczeń. Jednak jeśli naprawdę zależy nam na pełnym bezpieczeństwie polecamy użycie wielu różnych elementów zabezpieczeń. Za dobrą ilość zabezpieczeń samochodu uznaje się 3 różne elementy antykradzieżowe.

Porównując ceny blokady skrzyni biegów, szyb przeciwwłamaniowych czy inne zabezpieczenia elektroniczne. Mikro lokalizatory GPS wydają się być ciekawą opcją ze względu na niską cenę zakupu i utrzymania.

Dodatkowo kontrola przez aplikację mobilną wydaje być się również fascynująca i wygodna.

Autor: www.sklep.hertzsystems.com.

Ocena: 5.0

Komentarze