Niezbędne akcesoria samochodowe, które powinien posiadać każdy kierowca

Akcesoria samochodoweKomfortowe korzystanie z samochodu jest związane z jego wyposażeniem w co najmniej kilka niezbędnych i przydatnych akcesoriów. To właśnie dzięki nim podróż autem stanie się wygodniejsza, a kierowca oraz podróżni zostaną przygotowani na ewentualne przypadki losowe.

Dodatkowe wyposażenie samochodowe powinno charakteryzować się wysoką wartością użytkową, a także rozwiązywać konkretny problem. Wybór dostępnych w AutoMotoHit akcesoriów jest ogromny. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Bezpieczeństwo i wygoda - wideorejestrator i uchwyt na telefon

Wideorejestratory umieszczone na przedniej szybie pozwalają na zapis przebiegu podróży (wraz z dźwiękiem). Tego rodzaju urządzenia w wielu przypadkach są decydującym nośnikiem dowodów w sprawie podczas kolizji. Dzięki nim skonfrontujemy zeznania drugiego kierowcy i bez problemu sprawdzimy, kto ma rację. Wideorejestrator zabezpieczy nas także przed coraz częściej spotykanymi próbami wyłudzenia odszkodowania np. poprzez pozorowane potrącenie.

Telefon komórkowy w czasie jazdy trzymamy w schowku lub w kieszeni. Niestety nie jest to najbardziej praktyczne i komfortowe wyjście, ponadto w tym przypadku nie będziemy w stanie korzystać z nawigacji samochodowej. Doskonałym rozwiązaniem jest uniwersalny uchwyt na telefon. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka typów uchwytów m.in.: mocowane na szybkę, montowane do kratki nawiewu czy maty antypoślizgowe do deski rozdzielczej. Dzięki temu każdy kierowca dopasuje odpowiedni model do swoich preferencji.

Zadbaj o porządek - dywaniki, organizery i torby

Na rynku motoryzacyjnym możemy spotkać się z dwoma rodzajami dywaników samochodowych - welurowymi i gumowymi. Modele gumowe są polecane do korzystania zimą, ponieważ bardzo dobrze chronią wykładzinę, przy okazji zapobiegając wnikaniu wilgoci i brudu. Dywaniki welurowe są eleganckie, jednak najlepiej sprawdzą się latem, ponieważ bardzo szybko się brudzą i pochłaniają wilgoć, dlatego należy je regularnie czyścić.

Organizery do wnętrza auta pozwalają na utrzymanie porządku i zorganizowanie przestrzeni w samochodzie. Liczne kieszenie w trakcie podróżowania umożliwiają przechowywanie najpotrzebniejszych rzeczy (np. wody, jedzenia, książek, okularów przeciwsłonecznych) w zasięgu ręki. Organizer pełni także funkcję ochronną - zabezpiecza przed zabrudzeniem pokrowców na siedzenia.

Torby do bagażnika bez problemu przechowają większość rzeczy, które każdy kierowca powinien mieć w swoim samochodzie (tj. apteczkę, gaśnicę czy płyn do spryskiwaczy). Dzięki praktycznym rzepom umieszczonym m.in. na spodzie torbę bez problemu przymocujemy do welurowej tapicerki bagażnika, co z pewnością zwiększy nie tylko komfort jazdy lecz także bezpieczeństwo podróżowania.

Nawigacja - i już nigdy się nie zgubisz

Pokonywanie setek kilometrów jest o wiele prostsze od momentu, gdy na rynek wypuszczono nawigację GPS. To urządzenie znacząco ułatwia życie, zwalnia nas z pilnowania trasy, a także pozwala na wybór najlepszej trasy. Ponadto, mapę mamy zawsze pod ręką. Decydując się na zakup, warto wybrać droższy model, który działa szybciej i jest dokładniejszy niż jego tańsze odpowiedniki.

Drobne akcesoria samochodowe mogą znacząco poprawić komfort jazdy szczególnie wtedy, gdy spędzamy za kółkiem dużo czasu. Aktualnie auta nie są tylko środkiem transportu, coraz częściej stają się narzędziem pracy oraz centrum rozrywki. Dlatego kierowcy mają większe wymagania odnośnie czterech kółek - powinny być one dostosowane do naszych potrzeb oraz upodobań. Dzięki dodatkowym akcesoriom samochodowym każda podróż jest komfortowa i bezpieczna.