Opony letnie Hankook - czy warto je kupić?

Opona letniaOpony Hankook budzą zasadniczo dobre skojarzenia u polskich kierowców. Nie są może tak popularne, jak ekonomiczne marki - Dębica i Kormoran - jednak koreański producent nie może narzekać na brak klientów w naszym kraju. Niebawem wiosna, a z nią wyższe temperatury - nadejdzie tradycyjny moment, gdy większość posiadaczy aut wymieni ogumienie na wersję letnią. Czy opony letnie Hankook to dobra inwestycja?

Opony letnie Hankook - średnia półka

Hankook jest zwykle lokowany w klasie opon średnich, czyli oczko wyżej niż pułap ekonomiczny, jednak niżej niż ogumienie premium. Ta marka ogumienia jest powszechnie uznawana za bardzo dobry wybór dla wszystkich tych, którzy szukają możliwie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jednak nie chcą jeszcze sięgać po produkty z półki premium - choćby z uwagi na duże koszty. Stosunek ceny do realnej jakości opon (tak letnich, jak i zimowych) Hankook jest bardzo korzystny dla przeciętnego klienta.

Obawy przed niską jakością

Czy faktycznie warto inwestować w opony z Azji? Pewna nieufność może być tutaj uzasadniona, przede wszystkim dlatego, że stamtąd (głównie z chińskich fabryk) pochodzi duża liczba gum, które są bardzo tanie, jednak ta niska cena odbija się w dramatyczny sposób na jakości. Jednak opony letnie Hankook to zupełnie coś innego. Jest to renomowana, światowej klasy marka z ogromną tradycją, stale pracująca nad innowacyjnością swojej oferty. Obecnie - Hankook zajmuje siódme miejsce wśród największych producentów opon w skali globu.

Dążenie do innowacji

Czym charakteryzują się opony letnie Hankook? Warto wiedzieć, że ten koncern inwestuje ogromne kwoty w badania i rozwój technologii. Przedsiębiorstwo posiada sieć najnowocześniejszych centrów badawczych (w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach i Niemczech). Cały ten intensywny rozwój nie odbywa się jednak kosztem środowiska naturalnego. Inżynierowie z koreańskiego koncernu bardzo dbają o ekologię.

Koncepcja technologii opon Hankook

Dominującą koncepcją technologii jest pojęcie „Control”. Kryje się za nim cel, by maksymalnie zintegrować kierowcę, jego samochód oraz drogę (niezależnie od warunków, jakie na niej panują). Kluczowe pojęcie „Control” dzieli się na cztery obszary: „Performance” - maksymalizacja możliwych osiągów dzięki większej trwałości. „Safety” – bezpieczeństwo, polegające na tym, by auto nigdy nie wymknęło się spod kontroli. „Comfort” - jak najlepsze prowadzenie za sprawą starannie opracowanej amortyzacji. „Environment” - minimalizowanie emisji spalin.

Tak przygotowani koncepcyjnie Koreańczycy tworzą doskonałe rozwiązania, które nieraz wyznaczają całkowicie nowe horyzonty, jeżeli chodzi o jakość poszczególnych elementów, decydujących o walorach opon. Specjaliści, zajmujący się projektowaniem opon letnich Hankook nie boją się odważnych i niestandardowych posunięć. Przykładem może być choćby rzeźba bieżnika, jaką zastosowano w modelach Ventus. Otóż, nie jest on jednorodny na całej oponie. Jednak, jego przemyślana konstrukcja poprawia w znaczący sposób osiągi oraz komfort jazdy.

Nowe czasy - nowe zadania

Dzisiejszy rynek oponiarski stoi już przed nieco innymi zadaniami niż jeszcze 20 czy 30 lat temu. Intensyfikacja produkcji, polegająca na tym, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty jak najmniejszym kosztem powoli odchodzi od lamusa. Dzisiaj producenci ogumienia muszą zmierzyć się choćby z faktem, że dochodzi do stopniowych zmian klimatu. Inną ważną kwestią jest wpływ omawianej branży na środowisko naturalne. Są to całkiem nowe problemy - ten, kto znajdzie w tych warunkach najlepsze rozwiązania, będzie dążyć do pozycji światowego lidera.

Komentarze