Pomysł na biznes - budowa myjni bezdotykowej

Myjnia bezdotykowaPoszukujesz dobrego pomysłu na zarobienie niemałych pieniędzy? Jeśli tak, może zainteresuje Cię budowa myjni bezdotykowej? Popularność takich myjni staje się z roku na rok coraz większa, z uwagi na przybywającą liczbę samochodów na naszych drogach. Korzystanie z myjni bezdotykowych to bardzo szybki, wygodny i niedrogi sposób, aby umyć samochodów.

Z myjni bezdotykowych bardzo chętnie korzystają zarówno kierowcy aut osobowych i dostawczych, klienci indywidualni oraz osoby korzystające z samochodów firmowych.

Od czego zacząć budowę myjni bezdotykowej?

Każde większe przedsięwzięcie, a budowa myjni bezdotykowej do takich się właśnie zalicza, powinno być poprzedzone dokładnym biznes planem. Dowiesz się z niego jakie są wady i zalety twojej myjni, co może stanowić potencjalne zagrożenie, a także jakiego rzędu zysków możesz oczekiwać. My mamy dla ciebie kilka cennych wskazówek, które mogą pomóc ci w podjęciu odpowiedniej decyzji oraz zaplanowaniu całej inwestycji.

Miejsce przyszłej myjni - to, w jakim miejscu rozpocznie się budowa myjni bezdotykowej, będzie decydowało o jej popularności oraz liczbie klientów. Najlepsze miejsca znajdują się w pobliżu mocno uczęszczanych dróg, przy rozjazdach, skrzyżowaniach, centrach handlowych, stacjach benzynowych oraz dużych osiedlach.

Liczba stanowisk - od zapotrzebowania na świadczone przez myjnię usługi, będzie zależała jej wielkość. Nie zawsze musisz decydować się na kosztowną budowę myjni bezdotykowej, składającej się z więcej niż 3 stanowisk. W wielu miejscach doskonale sprawdzają się 2 i 3 stanowiskowe myjnie.

Technologie - na rynku jest kilka dużych firm, specjalizujących się w projektowaniu i budowie myjni bezdotykowych. Skorzystanie z ich usług jest wskazane, jeśli chcesz aby inwestycja powstała zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a jednocześnie aby spełniała surowe wymagania ekologiczne. Firmy takie mogą również zaproponować Ci wybór kilku różnych technologii, różniących się ceną, jakością i kosztami serwisowania.

Reklama - każdy świeżo rozpoczęty biznes wymaga tego, aby zapewnić mu dobrą, ciekawą i skuteczną reklamę. Kiedy budowa myjni bezdotykowej została już ukończona, należy pomyśleć o tym, co zrobić aby interes jak najszybciej zaczął przynosić zyski. Reklama zewnętrzna, w postaci banerów, plakatów i oznaczeń wzdłuż drogi może przynieść bardzo dobre efekty. Możesz również wykonać ulotki, które zostaną dystrybuowane w okolicy myjni.

Ścieki - ściśle powiązana z kosztami, które trzeba ponosić podczas korzystania i obsługi myjni, dotyczyć będzie odprowadzania ścieków. Zasada jest prosta. Taka sama ilość wody, która zostanie pobrana do mycia samochodów, będzie trafiała do kanalizacji. Z uwagi na detergenty oraz środki chemiczne, które są obecne w zużytej wodzie, konieczne może się okazać wybudowanie zbiornika wstępnego oczyszczania ścieków. Dopiero później będą mogły one trafić do kanalizacji miejskiej. Jeśli jednak dysponujesz odpowiednio dużym terenem, budowa myjni bezdotykowej może być rozszerzona o zbudowanie ekologicznej oczyszczalni ścieków. Ta inwestycja również może sprawić, że twoje zyski będą zdecydowanie większe. W niektórych przypadkach, może to również być jedyną alternatywą do tego, aby budowa myjni bezdotykowej mogła zostać uruchomiona. Tak będzie na przykład wtedy, kiedy nie ma fizycznej możliwości podłączenia się do miejskiej sieci kanalizacji, ponieważ ona nie została zbudowana.

Prąd - Kolejnym ważnym elementem działalności myjni bezdotykowej, jest prąd. Wykorzystywany jest przez niemal każde urządzenie, które istnieje na myjni. Począwszy od hydroforu, poprzez kompresory, aż po oświetlenie stacji. Aby zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, można zdecydować się na korzystanie z kolektorów słonecznych lub zbudowanie większej farmy fotowoltaicznej. Uzyskana w ten sposób energia, w okresie letnim może wystarczyć na wiele godzin pracy myjni.

Jaką cenę ustalić dla klientów myjni bezdotykowej?

Musisz zdecydować, czy chcesz aby budowa myjni bezdotykowej stała się inwestycją przynoszącą szybkie, ale niepewne zyski, czy stawiasz na zbudowanie dłuższych relacji z klientami, zapewniające być może niższe zarobki, ale osiągane przez długi czas. Przyjęta i często praktykowana zasada mówić, że 1 złoty wrzucony na myjni bezdotykowej, oznacza 40 do 60 sekund pracy urządzenia. To Ty teraz musisz zdecydować, czy pozostaniesz przy 40 sekundach, czy może zaskoczysz swoich klientów, wydłużając czas mycia za 1 złoty aż do 1 pełnej minuty.

Sprawdzoną firmą, która ma ponad 18 letnie doświadczenie na rynku jest firma Aspera z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z tą firmą poniżej znajdują się dane kontaktowe:

Aspera Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 1
27-420 Bodzechów
email: biuro[at]aspera.com.pl
tel: 41 263 35 83

Komentarze