Popularne akcesoria samochodowe

Akcesoria samochodoweAkcesoria samochodowe z jednej strony poprawiają wygląd pojazdu, nadając mu nieco innego charakteru, z drugiej zaś zwiększają komfort użytkowania. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych można znaleźć niezliczoną liczbę mniej lub bardziej użytecznych produktów. Jakie akcesoria warto wybierać? Czym kierować się podczas zakupu? Na co uważać? W przypadku peryferiów przeznaczonych do pojazdu, użyteczność powinna iść w parze z wysoką jakością wykonania. Wówczas użytkownik ma pewność, że nowy nabytek będzie bezproblemowo służył przez długi okres.

Akcesoria samochodowe - rodzaje

Jednymi z najbardziej popularnych dodatków są pokrowce. W przypadku starszych aut pełnią przede wszystkim funkcje estetyczne. Za stosunkowo niewielką kwotę można odświeżyć wnętrze auta i w zależności od upodobań, nadać mu nowoczesnego lub klasycznego stylu. Z kolei w przypadku nowych samochodów, pokrowce chronią fotele przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniem. Z jakimi rodzajami można się spotkać?

Pokrowce na siedzenia

  • Modele uniwersalne są kompatybilne z większością samochodów dostępnych na rynku. Cechują się dobrym dopasowaniem i łatwym montażem. Są wykonane z wytrzymałych materiałów, które trudno się brudzą i mają dodatkowe usztywnienia w najbardziej newralgicznych miejscach.
  • Dedykowane pokrowce są idealnie dopasowane do konkretnego modelu auta, dzięki czemu perfekcyjnie pasują zarówno do foteli, jak i tylnej kanapy. Do klasycznych samochodów szczególnie polecane są egzemplarze premium, które są wykonane ze sztucznej skóry i zamszu. Natomiast do aut sportowych najlepszym wyborem będą modele z wytrzymałej dzianiny poliestrowej z klasycznym lub oczkowym wzorem.

Kupując pokrowce należy wybierać wyłącznie modele mające certyfikat, który potwierdza dopasowanie do bocznych poduszek bezpieczeństwa. Tego typu egzemplarze w żaden sposób nie wpływają na systemy chroniące kierowcę i pasażerów w trakcie kolizji.

Kolejne często kupowane akcesoria samochodowe to dywaniki, które znajdziemy na stronie https://www.carmager.com. W zależności od preferencji kupującego, do wyboru są modele gumowe i welurowe w różnych kolorach. Dywaniki są jednym z najlepszych sposobów utrzymania auta w czystości. Są odporne na ścieranie, a dzięki specjalnej strukturze, zatrzymują na swojej powierzchni wodę oraz piach. Najlepszym wyborem będą egzemplarze przeznaczone do konkretnego modelu, wówczas użytkownik ma pewność, że będą idealnie pasować. Jednymi z najważniejszych zalet dywaników gumowych są łatwe czyszczenie i szybkie schnięcie. Warto wybierać modele mające certyfikat higieniczny, który gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia. Egzemplarze welurowe zazwyczaj są wybierane do aut typu premium. Choć nie są tak łatwe w utrzymaniu czystości jak ich gumowe odpowiedniki, wyróżnia je styl oraz estetyka.

Ochronne akcesoria samochodowe

Coraz większą popularnością cieszą się nakładki, które chronią elementy karoserii i dodają drapieżnego charakteru. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość. Szczególnie polecane są metalowe modele wykonane ze stali kwasoodpornej, która charakteryzuje się wysoką odpornością na niekorzystne warunki pogodowe.

  • Nakładki na progi pozwalają ograniczyć do minimum możliwość wystąpienia korozji. Progi samochodowe to miejsca, w których najczęściej pojawia się rdza.
  • Listwa na tylny zderzak chroni przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kierowców.
  • Nakładka na klapę bagażnika pozwala uniknąć uszkodzeń podczas załadunku i rozładunku. Skierowana jest do osób, które często przewożą towary w bagażniku. Warto również zastanowić się nad zakupem maty do bagażnika, która ułatwia utrzymanie czystości.