Portal z aukcjami samochodowymi CarsOnThWeb.com zmienia nazwę na ADESA.eu - sprawdź co zmieni się dla klientów i użytkowników serwisu

Aukcje samochodoweJeden z największych w Europie serwisów z internetowymi aukcjami samochodów, czyli Cars On The Web zmienia nazwę. Od teraz można trafić na niego, wpisując w przeglądarkę internetową adres ADESA.eu. Wielu użytkowników z pewnością zastanawia się, co zmiana brandu oznacza dla nich - czy zasady i możliwości kupowania używanych samochodów z zagranicy będą różnić się od tych, do których już się przyzwyczaili. Ważną kwestią jest też funkcjonalność serwisu - wzrośnie czy zmaleje? Na te i inne pytania związane ze zmianą CarsOnTheWeb.com na ADESA.eu poszukamy odpowiedzi w poniższym artykule.

Portal z aukcjami samochodów - od teraz ADESA.eu

W lutym 2019 roku przedsiębiorstwo Kar Auction Services z siedzibą w Carmel na przedmieściach Indianapolis w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych przejęło Cars On The Web. Wówczas też zapadła decyzja dotycząca rebrandingu, czyli zmiany nazwy przejmowanego serwisu na https://www.adesa.eu/pl/home. To zawsze trudna decyzja, bo użytkownicy przyzwyczaili się do używanej przez wiele lat marki. Ta miała też wyrobioną renomę na rynku internetowych aukcji z używanymi samochodami, więc zanim dowiedzą się, że nazwa została zmieniona, a jakość usług nie tylko nie zmieniła się lub wręcz wzrosła, może minąć trochę czasu. Ważnym argumentem w kontekście zmniejszenia obaw może być na pewno fakt, że nowy właściciel portalu z aukcjami samochodowymi zajmował się do tej pory dokładnie tym samym, czyli pośrednictwem w sprzedaży używanych aut z zagranicy.

Co zmieni się w funkcjonowaniu internetowych aukcji używanych samochodów?

W największym skrócie na powyższe pytanie można odpowiedzieć, że… nie zmieni się praktycznie nic. Żeby jednak być bardziej precyzyjnym, trzeba dopowiedzieć, że nie zmieni się nic, co mogłoby sprawić, że korzystanie z portalu z aukcjami samochodowymi mogłoby stać się mniej intuicyjne, wygodne lub bezpieczne. Najważniejsze funkcjonalności i możliwości serwisu będą pozostawione bez zmian, a z czasem będą się wręcz rozszerzać. Wszystko dlatego, że nowy właściciel serwisu działa na o wiele większą skalę. Według danych z 2018 roku Kar Auction Services i podległe mu podmioty sprzedał lub pośredniczył w sprzedaży 3,4 miliona samochodów o wartości większej niż 40 miliardów dolarów. Zysk firmy w tamtym roku wyniósł blisko 2,5 miliarda dolarów. Liczby te przekonują o dwóch faktach - skala działalności właściciela serwisu ADESA.eu jest naprawdę imponująca, a także o tym, że gruntownie zna branżę kupna i sprzedaży używanych samochodów z zagranicy.

ADESA.eu - jak działa?

Warto przypomnieć czym jest ADESA.eu, jak działa i czym się charakteryzuje i wyróżnia na tle konkurencji. ADESA.eu to portal z aukcjami samochodów używanych. Bardzo ważnym wyróżnikiem tego serwisu jest fakt, że jest on przeznaczony tylko dla profesjonalnych handlarzy. Aby sprzedać lub kupić samochód trzeba mieć założoną działalność gospodarczą - prywatny użytkownik może przeglądać oferty, ale nie może założyć konta i dokonywać transakcji. Na tym jednak nie kończą się mocne strony portalu. Każda z ofert opisana jest w bardzo szczegółowy sposób - przygotowano do tego specjalny szablon, aby łatwiej było porównywać konkretne aukcje i samochody. Dzięki temu każdy kupujący ma pewność, że samochód, na którego kupno się zdecydował, na pewno ma wyszczególnione wszystkie usterki i niedociągnięcia. Nie można zapomnieć też o tym, że ADESA.eu, podobnie jak wcześniej Cars On The Web, służby pomocą na każdym etapie zakupu używanego samochodu z zagranicy - począwszy od pośrednictwa w kontakcie między kontrahentami, poprzez pomoc w załatwieniu formalności i uzupełnieniu niezbędnych dokumentów, a na wsparciu w transporcie samochodu z zagranicy skończywszy.

Autogiełda samochodów używanych - nowa nazwa, nowe wyzwania

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że przebranżowienie w dłuższej perspektywie odciśnie swoje piętno na serwisie ADESA.eu. Czego można się spodziewać? Rozszerzenia działalności na nowe rynki, zwiększenia liczby ofert, jeszcze lepszego wyboru samochodów i poprawy jakości obsługi, aby zakup używanego samochodu z zagranicy był jeszcze bezpieczniejszy i obarczony mniejszym ryzykiem. To wszystko jest tylko kwestią czasu.

Komentarze