Powłoki ceramiczne - czy warto?

Powłoki ceramiczneKażdy właściciel samochodu chce czuć dumę z jego posiadania. Trudno jednak odczuwać zadowolenie z pojazdu, którego lakier pozostawia wiele do życzenia. O uszkodzenia lakieru wcale nie jest trudno, a nawet te pozornie nieistotne szybko stają się poważnym problemem. Nic więc dziwnego, że szukając skutecznego sposobu na zabezpieczenie lakieru znajdujemy coraz więcej ciekawych propozycji. Jedną z nich są powłoki ceramiczne warto więc przeanalizować ich możliwości.

Sposób na skuteczną ochronę

Osoby, które przekonały się już do powłok ceramicznych podkreślają, że w pierwszej kolejności jest to zasługa skuteczności takiego rozwiązania. Producenci powłok zapewniają, że ich nałożenie daje nam nawet pięć lat bez martwienia się o stan lakieru i rzeczywiście, mamy do czynienia z rozwiązaniem, które radzi sobie znakomicie z wieloma wyzwaniami. Powłoki ceramiczne są doceniane przede wszystkim jako forma ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i rysami, można jednak liczyć na nie również w przypadku kwaśnych deszczów oraz promieniowania UV. To także niezawodny sposób na ochronę lakieru przed solą drogową, która przyspiesza powstawanie korozji, a nawet przed sokami z drzew, które opadając na karoserię powodują ogromne straty.

Bez pomocy fachowca

Kierowcy cieszą się zwykle, gdy ich lakier budzi uznanie swoim stanem. Nie przepadają jednak za drogimi rozwiązaniami, których skuteczność jest uzależniona od sposobu instalacji. Wizyty w specjalistycznych warsztatach to konieczność ponoszenia dodatkowych opłat, nic więc dziwnego, że wielu kierowców automatycznie odrzuca propozycje, które zmuszają ich do takiego przedsięwzięcia. Teoretycznie, powłoki ceramiczne nie wymagają nakładania przez specjalistów. Jednak proces ich aplikowania na lakier wymaga odpowiedniego przygotowania samochodu. Brak należytego przygotowania samochodu, może utrudnić prawidłowe nałożenie powłoki ceramicznej co w rezultacie przyniesie taki skutek, że ta nie będzie spełniała swojej roli.

Efekt odbijania brudu

Klasyczne powłoki ceramiczne nie są już jedynymi, z jakimi mamy do czynienia. Obecnie w sprzedaży dostępne są również tak zwane powłoki hydrofobowe budzące spore zaciekawienie. Trudno się mu dziwić, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem, które wykazuje się zdolnością do odpychania zarówno cząsteczek wody, jak i zabrudzeń, które w innym przypadku pojawiałyby się na powierzchni samochodu. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że na karoserii już nigdy nie pojawią się zabrudzenia, stopień osadzania brudu będzie jednak zdecydowanie niższy, a tym samym rzadziej trzeba też będzie odwiedzać myjnię samochodową. Efekt działania takiej powłoki może zostać przy tym wydłużony dzięki jej regularnej konserwacji. Nakładanie powłok ceramicznych wykonuje się w odpowiednich warunkach co wymaga odpowiedniego miejsca.

Nie tylko lakier

Argumentem przemawiającym za stosowaniem powłok ceramicznych jest również ten, który mówi o kompleksowej ochronie, jaką są nam one w stanie zapewnić. Kojarzymy je przede wszystkim z rozwiązaniami, które chronią lakier, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zabezpieczyć w ten sposób również uszczelki, felgi, szyby, a nawet reflektory.

Autor: www.ultimatecars.pl.

Komentarze

Przemek
Sam korzystałem z usług salonu auto detailingu Ziebart. Wykonali dla mnie renowację i polerowanie lakieru. Zabieg oprócz tego, że odświeżył lakier,fajnie podbił jego kolor. Na ich stronie znajdziecie ciekawe zdjęcia z realizacji.
https://warszawa.ziebartpolska.pl/uslugi-auto-detailingu/polerowanie-i-renowacja-lakieru/
Mateuszk
Dobra powłoka jest najlepszą opcją, ja polecam - ochrona lakieru warszawa -> https://warszawa.ziebartpolska.pl/uslugi-auto-detailingu/ochrona-lakieru/ sprawdzona firma