Przyszłe samochody klasyczne - na ich kupnie już teraz nie stracisz

Samochód klasycznyInwestowanie w samochody zabytkowe jest ciekawą alternatywą dla klasycznych form lokowania kapitału, a także prawdziwą przyjemnością dla fanów motoryzacji. Jeżeli szukasz auta, które w przyszłości stanie się klasykiem, poznaj 5 samochodów, dzięki którym będzie można zarobić.

1. Alfa Romeo GTV

Model produkowany w latach 90. na polskim rynku kosztuje niewiele, zwykle mniej niż 10 tysięcy złotych. Pojazd ma piękne nadwozie, silniki JTS z bezpośrednim wtryskiem, a także motor V6 o pojemności 3,2 litra. Największe szanse na zostanie klasykiem ma wersja Spider. Znawcy motoryzacji oceniają, że dobrą inwestycją za kilka lat będzie również następca Alfa Romeo GTV, model Brera.

2. Range Rover II P38

Model, który łączy w sobie cechy samochodu terenowego i luksusowego pojazdu, trafił do sprzedaży w 1995 roku, a po raz ostatni zjechał z taśmy produkcyjnej w roku 2002. Range Rover II P38 jest trudno dostępny na rynku samochodów używanych, a pojedyncze egzemplarze, które pojawiają się od czasu do czasu, kosztują od 20 do 30 tysięcy złotych. Na uwagę zasługują zwłaszcza stalowa rama, która sprawdza się w czasie jazdy po trudnym terenie oraz elektrycznie regulowane zawieszenie pneumatyczne.

3. Volvo 780

Auto produkowano od połowy lat 80. do początku lat 90. Rzadko spotykany model jest dostępny głównie za granicą, gdyż był najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych, gdzie można go kupić za kilka tysięcy dolarów. Ze względu na to, że Volvo 780 jest rzadko spotykane, już wkrótce znacznie zyska na wartości. Model jest uznawany za pewnik inwestycyjny, choć jego nabycie zajmie sporo czasu i będzie dość kosztowne. Jeśli chce się uniknąć większych wydatków związanych z inwestycją w Volvo 780, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ubezpieczenia takiego jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance.

4. Saab 900 I generacji

Słynny krokodyl już zaczyna drożeć, lecz inwestorzy wciąż mają szansę, by nabyć go w korzystnej cenie. Najbardziej opłacalny jest zakup egzemplarza w przeciętnym stanie technicznym i wyremontowanie go na własną rękę. Gruba blacha samochodu jest odporna na rdzewienie, kabina jest dobrze wyciszona, a silnik jest trwały, dlatego ten model jest jedną z najbezpieczniejszych inwestycji.

5. Citroen C3 Pluriel

Oto przykład, że klasyki niekoniecznie są lubianymi i udanymi modelami. Pluriel to kabriolet, który ma niepraktyczny system składania dachu, okrzyknięty nawet "najbardziej niedorzecznym, jaki kiedykolwiek wymyślono". Dach auta składa się długo, a elementy go podtrzymujące trzeba zostawić w domu, gdyż nie mieszczą się w bagażniku. Dziwny model Citroena jest jednak ciekawostką dla kolekcjonerów i szansą dla inwestorów.