Ranking najpopularniejszych wyciągarek samochodowych

Wyciągarka samochodowaKażdy miłośnik off roadu musi zaopatrzyć się w porządną, mocną i wytrzymałą wyciągarkę samochodową. Rynkowa oferta jest przebogata, więc podczas wyboru mogą pomóc różne porównania i testy, ale i tak najlepiej sprawdzają się rankingi!

Gdy bez wyciągarki ani rusz...

Wyciągarka samochodowa to urządzenie składające się z bębna, przekładni zębatej, silnika i liny (stalowej bądź syntetycznej). Jest nieocenioną pomocą, gdy korzystając z uroków bocznych dróg, wjechaliśmy w zbyt grząski teren. Dzięki wyciągarce nie potrzebujemy innego sprzętu do pomocy. Wielbiciele off roadu wiedzą, że bez solidnego urządzenia ani rusz, chociaż wyciągarka przydaje się także w innych sytuacjach, na przykład, gdy trzeba załadować motorówkę na przyczepę. W naszym rankingu skupiliśmy się na absolutnie trzech najlepszych modelach - wszystkie to dragonwinch.com.

Dragon Winch - polecane modele

Firma Dragon Winch to absolutny dominator, jeśli chodzi o produkcję niezawodnych, jakościowych wyciągarek. Spośród wielu różnych modeli ciężko wybrać najlepsze, ale z całego szeregu wybitnie dobrych urządzeń, zdecydowaliśmy się na trzy typy. Stanęły one na naszym rankingowym podium.

  • Pierwszym z nich jest Dragon Winch Highlander wyposażony w nowoczesny silnik o mocy 9 KM, napięciu 12 V i przekładni planetarnej o przełożeniu 273:1. Pozytywną zmianą w porównaniu do wcześniejszych modeli są na nowo zaprojektowane połączenia bębna po stronie silnika oraz od strony przekładni. Zapewnia to maksymalną ochronę przed błotem piaskiem i wodą. Dodatkową zaletą jest zaawansowany technicznie hamulec z okładzinami ciernymi.
  • Drugim jest Dragon Winch DWM 1000 HD, którego konstrukcja pozwala na różne opcje montażu. Wyciągarki więc możemy używać zarówno do samochodów użytkowych, terenowych, autolawet, jak i ciągników. Wyposażona w nowoczesny system uszczelnień, a więc odporna jest na kurz, wodę i inne zanieczyszczenia. Hamulec dynamiczny zaś to pewna kontrola podczas wyciągania pojazdu.
  • Trzecim - Dragon Winch DWTS 12000, czyli wyciągarka ślimakowa cechująca się świetnymi parametrami: uciągiem 12 000 (5450 kg), silnikiem o mocy 7,2 KM, liną stalową o długości 29 m i aż 5-letnią gwarancją!

Wymienione powyżej modele to przykłady dobrych, sprawdzonych sprzętów, jakie są warte polecenia. Niech nas jednak nie zwalniają od własnych poszukiwań, bo zawsze przecież powinno dobierać się każde urządzenie - także wyciągarkę samochodową - pod kątem potrzeb i możliwości, nie rekomendacji.

Komentarze