Regeneracja filtrów i katalizatorów samochodowych

FiltrySpecjalistyczne filtry FAP i DPF stosowane są głównie w samochodach z silnikami diesla. Ich zadaniem jest filtrowanie zanieczyszczeń powstałych w wyniku pracy silnika. Oznacza to, że mają one pozytywny wpływ na zdrowie wszystkich z nas, dlatego tak ważna jest ich całkowita sprawność.

Filtry DPF w samochodach - jakie jest ich zastosowanie

We wszystkich samochodach wyposażonych w silniki diesla, znajdują się filtry DPF/FAP, czyli filtry cząsteczkowe, które są jednymi z najnowocześniejszych dostępnych na rynku. Wielu kierowców nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak technologia ta pozytywnie wpłynęła na stan zdrowia wszystkich, szczególnie osób z dużych miast, w których pojawia się problem smogu.

Warto jednak wspomnieć o tym, że filtry samochodowe to część, która bardzo szybko zużywa się w wyniku nieustannej eksploatacji. W związku ze zmianą prawa w 2017r. nie można już usuwać elementów układu wydechowego, które zostały umieszczone tam fabrycznie. Oznacza to, że takie filtry będą wymagać regeneracji, po dłuższym czasie użytkowania pojazdu. Filtry DPF zatrzymują wewnątrz siebie stałe cząstki, czyli wszystkie zanieczyszczenia, które powstają w trakcie pracy silnika. Zadaniem tego elementu układu wydechowego jest zatem filtrowanie spalin, przez co nie wydostają się na zewnątrz.

Filtry DPF i filtry FAP w związku z dużą ilością spalin oraz zanieczyszczeń zapychają się, co wiąże się z koniecznością ich wymiany lub regeneracji. Tylko w ten sposób będą działać prawidłowo i spełniać swoją rolę. Filtry DPF są jednak jednymi z najszlachetniejszymi, ze względu na materiał, z którego są zbudowane, czyli platynę. To właśnie gwarantuje jego niezawodność, a przede wszystkim pozytywnie wpływa na zdrowie nas wszystkich.

Jak wygląda regeneracja filtrów FAP?

W związku z tym, że filtry DPF/FAP to najwyższej jakości technologia dostępna wśród tych części na rynku, to warto o nie właściwie zadbać. Dotyczy to także ich regeneracji czy wymiany. W tej kwestii warto zaufać specjalistom, którzy maja doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę. Szczegóły związane ze specyfikacją filtrów, ich wymianą czy regeneracją można znaleźć, chociażby na stronie internetowej: filtry-dpf-fap.pl W zależności od stopnia zużycia czy jego zapchania, stosuje się różnorodne metody regeneracji, między innymi wypalanie lub bardziej specjalistyczne, które wykorzystują profesjonalny sprzęt. Tylko dzięki posiadaniu odpowiednich narzędzi oraz wiedzy, filtr nie tylko nie zostanie uszkodzony w trakcie naprawy, ale również będzie spełniał swoje najważniejsze funkcje.

Ocena: 5.0

Komentarze

Picek1987
Warto regenerować filtry. Kupno nowego to duży koszt, a za wycięcie za chwile mogą pojawić się surowe kary.
https://dpf-fap.waw.pl/