Samochód z salonu - wydatek czy inwestycja?

Samochód z salonuKupno samochodu zawsze zależy od stanu naszego portfela. Dla niektórych jest to strata pieniędzy, dla innych inwestycja. Samochody używane cieszą się większą popularnością niż salonowe, niemniej jednak czy warto zainteresować się autami prosto z salonu?

Nowy samochód to prestiż dla wielu osób. Posiadanie samochodu, który nie miał wcześniej właściciela może być miłym doświadczeniem. W końcu samochód jest tylko nasz i to od nas zależy, jak o niego zadbamy. Niektórzy twierdzą, że jest to nieopłacalne. Jak jest rzeczywiście? Spójrzmy na to z innej perspektywy. Na co możemy liczyć w przypadku nowego pojazdu, a co gdy kupimy używane?

Jak oszczędzić na kupnie samochodu?

Nie jest to sekretem, że dobry używany pojazd kupimy za niższą cenę. Jednak warto doliczyć do tego inne koszty, nie tylko samego pojazdu. Należy porównać wszystkie koszty, które wiążą się zarówno z kupnem nowego, jak i starszego samochodu. Najważniejszym plusem w przypadku samochodów salonowych, szansa na szybkie zepsucie jest znikoma i w pierwszych latach użytkowania może wyniknąć z niepoprawnej eksploatacji bądź stłuczek czy wypadków. Części nie są zużyte i nie wymagają częstego przeglądu. Ważnym aspektem jest również gwarancja nie tylko na części ale na cały pojazd. W takiej sytuacji nie musimy martwić się o koszty napraw, ponieważ w ramach gwarancji jest ona dla nas bezpłatna. Dodatkowo odchodzą wydatki związane z przeglądem, ponowną rejestrację pojazdu, wymiana płynów, oleju oraz wymiana zniszczonych części. Prawdopodobnie wszystkie te sprawy będziemy musieli załatwić w przypadku kupna używanego pojazdu. Nie ma to znaczenia czy kupujemy samochód od osoby prywatnej czy z komisu. Bardzo często zdarzają się przypadki, że pierwsi właściciele pojazdu ukrywają niektóre informacje związane z eksploatacją auta. Dowiedzieć możemy się o takich przypadkach już po zawarciu transakcji. Jeśli chodzi o nowe auta, dealerzy przyciągają klientów atrakcyjnymi pakietami ubezpieczeniowymi oraz innymi promocjami jak dodatkowe wyposażenie samochodu czy dodatkowy pakiet związany z ewentualnymi naprawami.

Podejmij dobrą decyzję!

Nie jest sprawą prostą zakup samochodu. Powinna być dobrze przemyślana, ponieważ jest to nasza inwestycja na najbliższy czas i nie powinniśmy tracić na niej naszych pieniędzy. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na kupno nowego pojazdu w każdej chwili, warto poczekać na okazje jak np. wyprzedaż roczników. W tym okresie większość producentów oferuje korzystne promocje, a w kieszeni kupującego zostaje nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Na takie promocje należy przygotować się w okresie jesiennym. Co więcej, możemy liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci małych sprzętów jak GPS. Niektóre salony oferują wymianę naszego starego samochodu na korzystnych warunkach. Ponadto zakupowi nowego pojazdu towarzyszy stuprocentowa pewność legalności i dobrego stanu technicznego. Kupując pojazd z drugiej ręki, kupujący musi się dostosować do oferty sprzedającego. Nie ma mowy, aby wybrać sobie kolor czy wyposażenie odpowiednie dla nas.

Warto kupić samochód, który będzie spełniał nasze oczekiwania pod względem wizualnym oraz praktycznym.

Autor: www.hondaplaza.pl

Komentarze