Serwis maszyn rolniczych i budowlanych - części New Holland

Serwis maszyn rolniczychMaszyny rolnicze i budowlane New Holland to wysokiej jakości sprzęt produkowany przez amerykańską markę, przejętą w 2000 roku przez włoski koncern FIAT. Firma ma bogatą historię, istnieje bowiem na rynku od 1895 roku, a jej pierwszym sukcesem było wprowadzenie urządzeń rolniczych i gospodarskich napędzanych silnikiem benzynowym odpornym na mróz. Dzisiaj w ofercie producenta znaleźć można ponad 80 linii produktowych - w tym ponad 300 modeli maszyn. Jak wygląda ich serwis? Które części New Holland podlegają regularnej wymianie?

Części do maszyn budowlanych New Holland

Maszyny budowlane New Holland są uznawane za jedne z najbardziej niezawodnych, a co najważniejsze, są one dostępne w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Ponadto nie ma problemu z zakupem części New Holland https://serwis-kop.pl/pl/15-czesci-pasujace-do-case-new-holland - na rynku znaleźć można także bardzo bogatą ofertę wysokiej jakości zamienników. Dzięki temu dostęp części do maszyn budowlanych New Holland jest niezwykle prosty, co z kolei wiąże się z ich łatwą eksploatacją i serwisem.

Maszyny budowlane New Holland to przede wszystkim:

  • ładowarki kołowe
  • koparko-ładowarki
  • miniładowarki burtowe kołowe i gąsienicowe
  • mini koparki gąsienicowe
  • kompaktowe ładowarki kołowe

Do części New Holland, które można zaliczyć jako elementy eksploatacyjne, podlegające okresowej wymianie (według indywidualnego zużycia), należą przede wszystkim drążki kierownicze, sworznie do zapinania tylnej łyżki koparkowej czy końcówki drążków oraz tarcze hamulcowe.

Oczywiście serwis maszyn budowlanych obejmuje również wymianę olejów i płynów eksploatacyjnych, a także filtrów czy uszczelek. Maszyny New Holland na oponach muszą mieć ogumienie w dobrym stanie. Gąsienice również muszą być utrzymane w dobrej kondycji, aby maszyna była stabilna i miała dobrą przyczepność do gruntu.

Części do maszyn New Holland - rolnictwo

Oferta maszyn rolniczych New Holland jest jeszcze bogatsza. Producent dostarcza w tym zakresie zarówno różne modele traktorów, jak i bardziej zaawansowane maszyny rolnicze, takie jak kombajny zbożowe, sieczkarnie samobieżne, prasy belujące czy prasy wielkogabarytowe, glebogryzarki, kultywatory, czy pługi. Oprócz tego mamy do wyboru szereg maszyn zielonkowych, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarstwa rolnego.

Tego typu maszyny mają inne przeznaczenie niż maszyny budowlane, jednak ich serwis przebiega podobnie. Obok dbania o regularną wymianę filtrów, olejów i płynów eksploatacyjnych, należy zwracać uwagę przede wszystkim na stan podzespołów układu jezdnego i układu hamulcowego, które podlegają okresowemu zużyciu. Maszyny rolnicze również są eksploatowane w trudnych warunkach, dlatego należy je regularnie serwisować z wykorzystaniem odpowiednio dobranych części New Holland lub ich dobrych zamienników. Wtedy będzie można cieszyć się ich sprawnością przez długie lata!

Komentarze