Skup samochodów, czyli jak sprawnie i szybko sprzedać auto

Skup samochodówSkup samochodów używanych, czyli jak sprawnie i szybko sprzedać auto

Kupno i sprzedaż samochodu, to zazwyczaj decyzje bardzo przemyślane, które muszą być rozważne i odpowiednio zaplanowane. O ile kupno nowego samochodu nie sprawia żadnego większego problemu, to już próbując sprzedać swoje auto musimy dostosować się do obecnego rynku motoryzacyjnego, który jak się szybko okaże jest bardzo brutalny.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej, rynek motoryzacyjny uległ ogromnemu nasyceniu, gdyż do naszego kraju trafiło blisko 8 mln samochodów. Gwałtowny spadek cen samochodów, wydłużenie czasu sprzedania auta oraz bardzo duża konkurencja, to największe zmory handlarzy aut. Klienci poszukujący swojego nowego samochodu stali się bardziej oszczędni i wybredni, przez co sprzedaż auta w rozsądnej cenie jest trudne i co najgorsze bardzo czasochłonne.

Jak błyskawicznie sprzedaż auto?

Na powyższe pytanie od wielu już lat próbuje sobie odpowiedzieć zdecydowana większość sprzedających. Problem praktycznie nie istnieje, jeżeli dysponujemy bardzo dużą ilością wolnego czasu na sprzedaż auta. W takiej sytuacji możemy odpowiednio przygotować nasz samochód do sprzedaży, wyczyścić go i naprawić wszelkie drobne lub większe usterki. Istnieją jednak i takie przypadki, kiedy nawet pomimo naszych wielkich chęci, posiadane przez nas auto pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli nasz samochód miał wcześniej naprawy lakiernicze i blacharskie, wykonane w nieprawidłowy sposób, to ze znalezieniem odpowiedniego klienta możemy mieć naprawdę bardzo duży problem. Możemy się również znaleźć w takiej sytuacji, kiedy to sprzedaż naszego samochodu, jest dla nas jedyną szansą na zdobycie potrzebnych środków finansowych - wówczas nie możemy tracić czasu i pieniędzy na przygotowanie auta to sprzedaży i pozostaje nam jedynie skup samochodów używanych lub autokomisy.

Autokomis i lombard

W naszym kraju autokomisy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i bez żadnego większego problemu odnajdziemy je w każdym większym mieście. Komisy samochodowe pomimo tego, że cieszą się bardzo złą reputacją, to jednak poprzez obietnice błyskawicznej sprzedaży auta przyciągają naprawdę duże grono potencjalnych klientów. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z autokomisów, to należy pamiętać, że nie zawsze będziemy mogli szybko sprzedać nasze auto. Obecnie zdecydowana większość komisów jest przepełniona i funkcjonuje na zupełnie innych zasadach i priorytetach niż jeszcze kilkanaście lat temu. Stawiając samochód do autokomisu nie możemy zawsze liczyć na bezproblemową i błyskawiczną sprzedaż auta, a co grosze musimy również liczyć się z tym, że pozostawiony samochód w autokomisie będzie w zdecydowanie gorszym stanie niż wcześniej.

Również współczesne lombardy nie zawsze będą zainteresowane odkupieniem naszego samochodu, czy też udzieleniem atrakcyjnej pożyczki pod zastaw auta. Sprzedając samochód w lombardzie musimy liczyć się również z tym, że sprzedamy nasze auto praktycznie za grosze. Obecnie zdecydowana większość lombardów na naszym rynku płaci za samochody około 25% ich rynkowej ceny.

Skup samochodów używanych

Bardzo trudna sytuacja na rynku motoryzacyjnym doprowadziła do tego, że na naszym rynku pojawiły się firmy skupujące samochody używane.

Przedsiębiorcy bardzo szybko zauważyli, że wielu klientów nie ma po prostu czasu, ani chęci na samodzielnie sprzedawanie swojego samochodu, zwłaszcza że czynność ta może trwać nawet kilka miesięcy. Wiele osób bardzo szybko zauważa również, ile trudu i nerwów trzeba włożyć, aby sprzedać samochód w przystępnej cenie. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla takich osób jest właśnie profesjonalny skup samochodów używanych.

Komentarze

Jacek
Ja sprzedałem auto lokalnemu skupowi aut używanych. Zaoferowali niewiele niższą stawkę, ale nie musiałem użerać się z kupcami. Przyjechali w ten sam dzień i załatwili wszelkie formalności.
https://autoskup.biz/
Kal
Czy kupującemu chce się jechać za dobrze rokującym autem ponad sto kilometrów?
Balop
Dokładnie Mry, sprzedawałem jakość pół roku temu mojego ssanga prywatnej osobie i chętny bardzo szybko się znalazł. Podjechaliśmy do diagnosty, wszystko było ok to i dobre pieniądze dostałem :)
Mry
Dobre auta szybko się sprzedają. Jak się dba to można dostać ładną sumkę za nie
Romek
Mojej żonie to najlepiej nie dawać żadnego auta :D