Wymiana i zakup nowych wycieraczek samochodowych

Wycieraczki samochodoweZakup wycieraczek samochodowych wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Poza dylematem związanym z wyborem konkretnej marki oraz ograniczeniami wynikającymi ze ściśle określonego budżetu musimy również podjąć decyzję o rodzaju wycieraczek, które najlepiej sprawdzą się na przedniej szybie naszego samochodu. Przed zakupem, niezbędne może okazać się także ustalenie optymalnej długości piór do posiadanego pojazdu.

Długość piór wycieraczek

Ustalenie właściwej długości piór wycieraczek nie powinno sprawić nam większego problemu w sytuacji, gdy autem cieszymy się od nowości. Znamy bowiem doskonale historię swojego pojazdu i w większości przypadków przestrzegamy zaleceń producenta w kwestii jego wyposażenia. Będąc w tak komfortowej sytuacji, jedyne co musimy zrobić, to kupić wycieraczki dokładnie tego samego typu i o takiej samej długości, jak te aktualnie zamontowane w naszym samochodzie.

Jeżeli natomiast stosunkowo niedawno weszliśmy w posiadanie używanego pojazdu, nie możemy mieć całkowitej pewności, że zamontowane w nim wycieraczki są tymi najbardziej odpowiednimi. W takiej sytuacji wskazane będzie zapoznanie się z rekomendacjami producenta naszego auta. Należy mieć stuprocentową pewność, że zakupione pióra wycieraczek, będą należycie i skutecznie oczyszczać szybę podczas jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Wybierając wycieraczki, możemy zdecydować się na zakup klasycznych wycieraczek szkieletowych, wycieraczek płaskich lub wycieraczek hybrydowych. Jednak nie wszyscy posiadacze aut będą mogli skorzystać z takiego wyboru. Z uwagi na specyficzny rodzaj zaczepu mocującego pióro wycieraczki do ramienia, wybrane modele aut mogą bowiem zostać wyposażane tylko w jeden rodzaj wycieraczek, tzw. wycieraczki dedykowane.

Poszczególne rodzaje wycieraczek różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, wyglądem, ale także konstrukcją i właściwościami użytkowymi.

Wycieraczka szkieletowa to najstarszy rodzaj wycieraczki samochodowej. Składa się ona ze szkieletu, do którego przytwierdzone zostało gumowe pióro wycieraczki. Mimo swojej prostej, od lat nieudoskonalanej konstrukcji oraz stosunkowo mało atrakcyjnemu wzornictwu, tradycyjna wycieraczka wciąż cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli starszych modeli aut, a także wśród posiadaczy klasyków. Tego rodzaju wycieraczki doskonale oczyszczają szyby samochodowe w pojazdach nieporuszających się z zawrotnymi prędkościami i z ekonomicznego punktu widzenia będą najkorzystniejszym zakupem.

Wycieraczki płaskie i hybrydowe to nowoczesne konstrukcje, w które wyposażane są seryjnie najnowsze samochody. Oba rodzaje charakteryzują się wyjątkową skutecznością w usuwaniu wody i wszelkich zanieczyszczeń z szyby samochodowej nawet podczas jazdy ze znaczną prędkością. Wycieraczki te zaprojektowano i skonstruowano bowiem w taki sposób, aby gumowe pióro dokładnie, równomiernie na całej swojej długości, pewnie przylegało do szyby samochodowej. Cechą wspólną wycieraczek płaskich i hybrydowych jest ich elegancki i aerodynamiczny kształt. W wycieraczce hybrydowej widoczny jest co prawda jej szkielet, lecz ma on zupełnie odmienną formę od tej, jaką znamy z klasycznej wycieraczki. Szkieletu nie znajdziemy jednak w wycieraczce płaskiej, gdzie został on zastąpiony odpowiednio wyprofilowanym, podłużnym wzmocnieniem na stałe połączonym z gumowym piórem.

Ile przeznaczyć na zakup wycieraczek do samochodu?

W przypadku wycieraczek samochodowych wyższa cena niekoniecznie będzie odzwierciedlać odpowiednio dłuższą żywotność produktu. Nie zawsze także, wycieraczki z górnej półki cenowej, zagwarantują nam lepszą widoczność podczas jazdy w porównaniu z ich tańszymi odpowiednikami.

Spory udział na rynku wycieraczek samochodowych mają produkty rodzimych producentów. W wielu przypadkach są to solidnie wykonane, trwałe i w pełni funkcjonalne pióra wycieraczek oferowane w całkiem rozsądnej cenie. Do grona takich produktów można bez wątpienia zaliczyć wycieraczki samochodowe produkowane przez polską firmę Dipp. Obecna do 10 lat na rynku marka stale poszerza swój asortyment. Aktualnie w ofercie firmy znajdziemy wycieraczki płaskie, dedykowane i hybrydowe do niemal wszystkich modeli aut poruszających się po polskich drogach. System mocowania do ramienia zastosowany w wycieraczkach Dipp sprawia, iż mogą one być montowane w starszych modelach pojazdów poszczególnych marek. Pełną ofertę wycieraczek tego polskiego producenta znajdziemy na stronie www.dipp.pl. Przedstawiciele firmy Dipp obecni są na wszystkich dużych imprezach i targach motoryzacyjnych odbywających się w naszym kraju.

Niezależnie od tego jakiego typu wycieraczki zdecydujemy się kupić i zamontować w posiadanym samochodzie, upewnijmy się, że będzie on zgodny z zaleceniami producenta. Szczególną uwagę zwróćmy na długość piór wycieraczek oraz sposób ich mocowania do ramienia. Zdecydowanie odradzamy uniwersalne rozwiązania w tym zakresie.

Komentarze