Zmień OC na tańsze i oszczędź pieniądze!

Wykupienie taniego OCMasz dość wydawania na OC przesadnie dużych pieniędzy, zwłaszcza że Twoi koledzy płacą znacząco mniej? Słyszysz docinki ze strony rodziny, że zamiast zmienić niewygodną sytuację, godzisz się na to, co stare i znane? Przeczytaj, od czego zależą ceny polis OC i nigdy więcej nie płać ani o złotówkę więcej, niż musisz!

Zakres OC a cena

Zacznijmy od obalenia mitu, który być może stanowi powód Twojej niechęci do zmiany. Otóż zakres polisy OC absolutnie nie zależy od ceny! Mało tego, ubezpieczenie komunikacyjne OC jest jednym, które ma zakres stały i regulowany przez prawo (stosowane informacje znajdziesz w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 r.). Prawdą jest zatem, że oferta OC u każdego przedstawiciela ubezpieczeniowego jest taka sama pod względem zakresu. Nie może chronić Cię ani bardziej, ani mniej. Stąd jasny wniosek, że jeśli możesz płacić mniej, warto z tego skorzystać.

Choć zakres OC jest regulowany przez ustawę, w kwestii ustalania cen towarzystwa ubezpieczeniowe mają wolną rękę. Mogą przyznać Ci więcej ulg, ale mogą też zakwalifikować do grupy podwyższonego ryzyka wdania się w kolizję i zażądać większej składki.

Wykupienie taniego OC

Zniżka może Ci przysługiwać za długi staż za kółkiem, bezkolizyjną historię jazdy, dojrzały wiek, fakt posiadania żony i dzieci. Z kolei drożej zapłacisz, jeśli mieszkasz w dużym mieście, zdarzyły Ci się kolizje, jesteś młody lub dopiero otrzymałeś prawo jazdy. Sztuka polega na tym, by wybrać ubezpieczyciela, który bardziej ceni Twoje atuty niż gani wady.

Kiedy rezygnacja z dotychczasowego OC jest możliwa?

Dobra wiadomość brzmi: zawsze. Nieco mniej korzystna: ale i tak będziesz musiał czekać do końca okresu rozliczeniowego. Mimo iż pożegnasz się z obecnym towarzystwem ubezpieczeniowym w połowie okresu rozliczeniowego, polisa i tak będzie Cię chronić przez kolejne pół roku. Nie warto, byś w tym czasie wykupywał nowe OC, ponieważ zapłacisz podwójnie.

Co zatem powinieneś zrobić? Przełknij gorzką ślinę i poczekaj do końca okresu rozliczeniowego. Już i tak zapłaciłeś za ten rok, więc najmniej przyjemne za Tobą. Skup się na tym, że kolejna składka - u nowego ubezpieczyciela - będzie tańsza. Złóż rezygnację z OC najpóźniej w przedostatnim dniu ochrony, bo inaczej przedłuży się automatycznie na nowy rok. Jednocześnie wykup polisę w nowym miejscu.

Wykupienie taniego OC

Jak szukać korzystnego cenowo ubezpieczenia?

Chcesz uporać się ze całą tą męczącą zmianą OC szybko i komfortowo? Doskonale się rozumiemy. Zamiast zakładać kaptur na głowę i wychodzić na jesienny wiatr czy zimowy mróz, rozsiądź się wygodnie przed laptopem - w ciepłych kapciach i z parującą kawą w ręku. Wejdź na porównywarkę polis OC, wpisz swoje dane, a wkrótce otrzymasz listę wyników: nazw, usług i cen. Teraz czarno na białym zobaczysz, gdzie zapłacisz najmniej.

Suche informacje Cię nie przekonują? Zajrzyj na ranking najlepszych ubezpieczeń OC w czwartym kwartale 2018. Tu nie tylko porównasz ceny, ale otrzymasz też krótką charakterystykę polis, poznasz ich plusy i minusy. Upewnisz się, że Twój nowy wybór jest najlepszy i będziesz wiedział dlaczego.

Ocena: 5.0