Co zrobić z samochodem, którego salon nie przyjął w rozliczenie lub było to nieopłacalne?

Salony samochodowe kuszą nas ofertami zakupu nowego samochodu z wysokim upustem w zamian za oddanie w rozliczeniu dotychczasowego auta. Niestety nie zawsze jest to operacja korzystna dla klienta.

Czy opłaca się oddać samochód w rozliczeniu w salonie samochodowym?

Pomimo kuszącego upustu w cenie nowego samochodu lub pod postacią dodatkowego wyposażenia, suma jaką salon oferuje za nasz używany samochód jest co najmniej nieatrakcyjna. Inną sytuację dyskomfortową dla klienta może stanowić samochód, którego salon w rozliczeniu nie chce przyjąć z różnych powodów.

Skup samochodów uszkodzonych

Najczęstszym jest rok produkcji samochodu lub jego uszkodzenia. Rzadkością salony dealerskie przyjmują samochody w rozliczeniu po przebytej stłuczce, a jeśli już tak jest to ich wartość jest wtedy drastycznie zaniżana, podobnie jak w przypadku samochodów po leasingowych. Planując zakup nowego auta niezbyt często jesteśmy skorzy inwestować w stary samochód dbając o jego aktualny przegląd i serwisowanie, które niewątpliwie wpływa nie tylko na jego cenę sprzedaży, ale także ilość potencjalnych nabywców.

Rozwiązaniem wówczas jest skup samochodów używanych, który oferuje odkup każdego samochodu wyprodukowanego po 1995 roku niezależnie od jego stanu. Auto skup nie wymaga również, by samochód był sprawny, co jest kluczową zaletą tej formy zbycia. Jedynym ograniczeniem, jakie posiada skup samochodów uszkodzonych jest brak możliwości odsprzedaży samochodu z kierownicą po prawej stronie pojazdu, potocznie zwanego Anglikiem.

Skup samochodów za gotówkę

Do sprzedaży w skupie można zgłosić zarówno samochód po wypadku, czy uszkodzony mechanicznie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uzależniają zakup nowego samochodu od gotówki pozyskanej ze sprzedaży dotychczasowego auta. Korzystając z oferty, jaką proponuje skup samochodów za gotówkę zyskujemy rynkową cenę samochodu, bez czekania na kupca, ponoszenia kosztów opłat komisowych, czy publikacji ogłoszeń. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku samochodów rzadkich modeli, na których popyt jest niewielki i trudno znaleźć w krótkim czasie kupca na samochód o nietypowym wyposażeniu, czy też w mało zadowalającym stanie. Przewagę, jaką ma skup samochodów warszawa nad komisem, czy też oddaniem w rozliczenie auta jest duży wybór pośród wielu firm oferujących skup aut na terenie całego kraju.

Komentarze

Kowal
W takim przypadku najlepiej oddać auto do skupu. Swój samochód zostawiłem w http://autoskup-lom.pl/auto-skup-ruda-slaska/ zaoszczędziłem sporo czasu i od ręki otrzymałem satysfakcjonują cą zapłatę.