Blog motoryzacyjny

Wał korbowy - budowa, działanie

Wał korbowyWał korbowy jest to ostatni element układu tłokowo-korbowego. Zadaniem całego układu jest zamiana ruchu posuwisto-zwrotnego na ruch obrotowy. Wał korbowy najczęściej wykonany jest ze stali niestopowej wyższej jakości.

Więcej…

   

Przegląd samochodu w pigułce - aktualne informacje dla tych, którzy planują przegląd rejestracyjny

Przegląd samochodowyKażdy samochód musi być regularnie poddawany przeglądowi. Lepiej nie zapomnieć o tym obowiązku - ze względu na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników ruchu drogowego, ale też z powodu grożących za to konsekwencji. W tym poradniku zebraliśmy najważniejsze, aktualne informacje o przeglądzie rejestracyjnym samochodu.

Więcej…

   

Najlepsze marki ciągników siodłowych

Ciągnik siodłowyCiągniki siodłowe stanowią nieodłączny element każdej firmy przewozowej, zajmującej się transportem towarowym. Funkcjonowanie bez tych pojazdów byłoby praktycznie niemożliwe. Z uwagi jednak na fakt, że samochody tego rodzaju służą zwykle naprawdę intensywnie, pokonując tysiące kilometrów każdego miesiąca, warto dokładnie przemyśleć taki zakup. Wybierając ciągniki siodłowe nie można jednak kierować się jedynie sentymentem do danej marki. Tu nie ma miejsca na preferencje w rodzaju - Volvo jest ładniej zaprojektowane od Renault, więc dlatego decydujemy się na szwedzkie auto. Wręcz przeciwnie - tu nie ma miejsca na emocje, a raczej na chłodną kalkulację.

Więcej…