Blog motoryzacyjny

Aspekty techniczne ładowania elektryków

Ładowanie elektrycznego samochoduJak od strony technicznej wygląda ładowanie samochodu elektrycznego? Od czego zależą moc i czas ładowania? Czy ładowanie elektryka jest bezpieczne?

Więcej…

   

Akcesoria off-road - co przyda się podczas jazdy w terenie?

Samochód terenowySamochody terenowe zostały stworzone tak, aby ich kierowca mógł dotrzeć do wybranego przez siebie miejsca, które jest nieosiągalne dla większości pojazdów mechanicznych. Dlatego do każdej trasy należy odpowiednio się przygotować i najlepiej zabrać ze sobą akcesoria, które przydadzą się podczas jazdy oraz nieprzewidzianych sytuacji, do których należy być przygotowanym. Z pewnością takie momenty szybko weryfikują nie tylko zdolności kierowcy, ale możliwości samochodu terenowego. Jakie akcesoria będą przydatne? Sprawdź w naszym artykule.

Więcej…

   

Blacharz i lakiernik samochodowy - zawody trudniejsze niż myślisz

Blacharz i lakiernik samochodowyZawód blacharza i lakiernika samochodowego nie jest tak prosty, jak mogłoby się nam wydawać. Aby dobrze wykonywać ten zawód, poza pewnymi umiejętnościami, trzeba mieć wiedzę na przykład z chemii. Lakiernictwo szczególnie tego wymaga. Dobry blacharz i lakiernik potrafi z powypadkowego samochodu zrobić niejednokrotnie cudo, tuszując wgniecenia i ubytki lakiernicze. Niestety, na rynku jest coraz mniej dobrych, dokładnych i rzetelnych fachowców w tej dziedzinie.

Więcej…