Blog motoryzacyjny

Czy przewóz osób jest legalny?

Czy przewóz osób jest legalny?Inspekcja Nadzoru Technicznego prowadzi istną nagonkę na kierowców aut, którzy świadczą usługi przewozu osób. Niejednokrotnie to również media donosiły, iż organizowana była "łapanka" tychże kierowców a oni sami otrzymywali kary rzędu nawet 10000 złotych. Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego, ponieważ od roku 2012 przewóz osób jest legalny i trzeba to jasno zaznaczyć - to właśnie wtedy znowelizowano odpowiednią ustawę.

Więcej…

   

Mechanicy samochodowi

Przewody rozruchoweŻyjemy w czasach zaawansowanych technicznie, gdzie posiadanie własnego samochodu nie jest niczym niezwykłym. Własne 4 koła to, właściwie, najnormalniejsza rzecz. W naszym kraju auto przestało być synonimem luksusu a stało się, wręcz koniecznością. Dojazdy do pracy, wykonywanie własnej działalności, niezależność, nasza chęć poznawania nowych miejsc sprawiają, że coraz więcej ludzi myśli o tym aby mieć pojazd, który spełni wszelkie, stawiane przed nim, wymagania. Posiadać i użytkować maszynę zdolną przewieść nas, naszych bliskich, współpracowników, wytwory naszej pracy to jedno.

Więcej…

   

Kary dla kierowców w 2019

Kary dla kierowcówJeżdżąc po polskich drogach trzeba być stale na bieżąco ze zmieniającymi się lub pojawiającymi się nowymi przepisami. Jest to niezmiernie ważne szczególnie w Polsce, gdzie rocznie wprowadza się niezliczone wręcz ilości przepisów - jest ich tyle, że chyba nie sposób znać wszystkie.

Jednakże chcąc nie chcąc musimy być z nimi na bieżąco, szczególnie z tymi drogowymi.

Więcej…