Wynajem naczepy - co warto wiedzieć?

Wynajem naczepyBranża i specyfika prowadzonego biznesu wymuszają niekiedy na przedsiębiorcy przewóz ładunków w dużej ilości lub wielkogabarytowych. To z kolei determinuje środek transportu wymagany do realizacji tego typu przewozu. Wyjściem z sytuacji, w której w firmie brak rozbudowanej floty pojazdów i naczep, jest wynajem krótko- lub długoterminowy. Opcja ta daje możliwość wymiany naczepy w trakcie trwania umowy z najmującym, dzięki czemu jej funkcja i wielkość mogą być elastycznie dostosowywane do aktualnych potrzeb przewozowych przedsiębiorstwa.

Podstawowe rodzaje naczep ciężarowych

Wspomniana już funkcjonalność naczep i łatwość ich wymiany podczas transportu ciągnikiem siodłowym, pozwala na zastosowanie w przedsiębiorstwie różnych ich rodzajów. W zależności od zapotrzebowania na rynku, także najmu, dostępne są naczepy ciężarowe o zróżnicowanych wielkościach, szczelnościach czy masach własnych, co pozwala na dostosowanie ich do przewożonego ładunku. Dzięki opcji wynajmu naczepy, możliwe jest z kolei cykliczne korzystanie ze wszystkich dostępnych rodzajów naczep, bez jednoczesnego obciążania floty własnej przedsiębiorstwa.

Korzystając z oferty Omega Pilzno Rental, dostępne są przede wszystkim naczepy typu firanka i naczepy chłodnie. Pierwsze z nich nadają się zarówno do transportu ładunków częściowych, jak i spaletyzowanych. Łatwo rozsuwalne plandeki oraz tylne drzwi pozwalają na swobodny załadunek towarów, a zwiększona szczelność pozwala nie obawiać się o jego bezpieczeństwo podczas przewozu. Z kolei naczepa chłodnia umożliwia przewożenie przede wszystkim towarów spożywczych wymagających kontrolowanej temperatury.

Dostępne rodzaje naczep

Wynajem naczepy firanki w wersji standardowej to doskonały wybór dla chcących przetransportować sporą ilość ładunku, lecz o niskiej lub średniej masie całkowitej. Dostępna w ofercie Omega Pilzno Rental naczepa WIELTON Standard, to produkt polskiej firmy z Wielunia będącej w czołówce producentów naczep w Europie. Obniżona masa własna, szybko rozsuwalne plandeki, drzwi tylne oraz zwiększona szczelność, to największe zalety tejże naczepy firanki. Natomiast jej wymiary wewnętrzne (dł. x szer. x wys.: 13,60 x 2,45 x 2,75 m) pozwalają na swobodny transport 33 europalet.

Omega Pilzno Rental oferuje również wynajem naczepy firanki o zwiększonej masie własnej, trwałości i wytrzymałości. WIELTON Mega zapewnia takie wzmocnienie konstrukcji dzięki solidnej stalowej ramie oraz wzmocnionym bokom i podłodze. Jej wieloosiowość to kolejny atut w efektywności przewozu chociażby materiałów budowlanych, rolniczych czy przemysłowych. Podobną rolę jest w stanie spełnić naczepa firanka SCHMITZ Mega, niemieckiego producenta Schmitz Cargobull, posiadająca dodatkowo system podnoszenia dachu ułatwiający załadunek i rozładunek towaru.

Wynajem naczepy chłodni umożliwia z kolei przewożenie w bezpieczny sposób towarów spożywczych chłodzonych lub mrożonych. Dzięki zastosowanemu agregatowi Thermoking o wysokiej jakości, podczas transportu w naczepie marki SCHMITZ istnieje możliwość stałego nadzoru temperatury wewnątrz przestrzeni załadunkowej. Z kolei chłodnia KRONE Cool Liner SDR 27 Standard usprawniona została o doskonałą izolację pozwalającą na długotrwały przewóz warzyw czy mięsa.

Omega Pilzno Rental a wynajem naczepy

Decydując się na zaufanie firmie Omega Pilzno Rental i wynajem naczepy, można mieć pewność sprawności i niezawodności pozyskiwanego sprzętu. To dwie cechy kluczowe w obszarze logistycznym przedsiębiorstwa stawiającego na wynajmowaną flotę, dlatego oferowany przez Omega Pilzno Rental pakiet usług serwisowych daje dodatkowe zapewnienie bezpieczeństwa transportowanego towaru i poczucie pewności jego dotarcia do miejsca docelowego. Ponadto proste i klarowne zasady najmu naczep oferowanych pod adresem https://omega-rental.com.pl/wynajem-pojazdow-ciezarowych/naczepy/ i uznanych na całym świecie producentów sprawiają, że warto skontaktować się z firmą Omega Pilzno Rental i powierzyć jej swój ładunek.

Komentarze