Samochody dla kobiet

Samochody dla pańJakie samochody lubią kobiety? Jak autko będzie idealne dla młodszej, dorosłej czy dojrzałej kobiety? Panie cenią sobie zarówno parametry techniczne samochodu jak i również jego walory estetyczne. Poza tym ich samochód musi być funkcjonalny, wygodny, zwrotny i przede wszystkim bezpieczny. To, jaki samochód wybiera kobieta jest w dużej mierze uzależnione od tego, do czego będzie jej służył.

Idealny samochód dla większości kobiet powinien spełniać kilka wymagań. Pierwszym z nich jest niewielki rozmiar, który ułatwia poruszanie się autem po mieście (a zwłaszcza po parkingach), drugim zaś niewielki przebieg przejechanych kilometrów, natomiast trzecim, być może najistotniejszym, jest jego atrakcyjny wygląd. Pojazd jest bowiem dla kobiety przede wszystkim miłym gadżetem, jaki pozwala jej na szybkie i sprawne przemieszczanie się na krótkich odcinkach. Dlatego marzeniem każdej z nich jest zadbany samochód klasy A (oznaczającej auto miejskie) albo B (oznaczającej auto małe), jaki świetnie sprawdzi się przede wszystkim w ruchu miejskim. Na rynku można znaleźć wiele modeli spełniających te kryteria, a niektóre z nich cieszą się bardzo dużą popularnością.

Jeśli ma to być samochód do jeżdżenia do pracy, najpewniej wybierze auto niewielkie, ale ładnie się prezentujące, wygodne i zwrotne, którym be problemu zaparkuje nawet na ciasnym placu przed firmą.

Jeśli samochód ma służyć do codziennych zakupów, na pewno powinien mieć sporych rozmiarów bagażnik, aby zmieściły się tam wszystkie reklamówki i torby z zakupami. Poza tym musi być to autko niewielkie, najlepiej zdecydować się na model typowo miejski.

Jeżeli z kolei samochodem mają jeździć również dzieci, kobieta musi być pewna, że na tylnym jedzeniu zmieści się fotelik, a auto będzie wygodne oraz w pełni bezpieczne dla maluchów.

4 najpopularniejsze samochody dla kobiet i ich możliwości

Fiat 500

To jeden z najbardziej cenionych przez kobiety modeli Fiata. Wyróżnia się on bowiem atrakcyjnym designem oraz zgrabną sylwetką, która znacząco ułatwia kierowanie nim. Fiat 500 istnieje na rynku od 2007 roku. Technicznie zaś można uznać go za młodszego brata Forda KA, chociaż różni się od niego tym, że można kupić go w kilku wersjach wyposażonych w różne typy silników. Większość z nich posiada jednak silnik 0.9 TwinAir, który wymaga specyficznej techniki prowadzenia pojazdu. Wadą tego modelu jest także częste wpadanie w wibracje przy niskich obrotach - mimo tego, że został on skonstruowany zgodnie z zasadami downsizinu. Przy dynamicznej jeździe zaś może zużyć znaczną ilość paliwa.

Mazda 2 II

Mazda 2 II wyróżnia się bardzo dobrą konstrukcją, która zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy. Wyposażona jest bowiem w bezawaryjną i wytrzymałą elektrykę, a także trwały układ mechaniczny. Model ten występuje w dwóch wersjach silnika benzynowego- o mocy 75 KM przy pojemności 1,3 litra lub o mocy 84- 86 KM przy pojemności 1,5 litra. Największą zaletą tego modelu jest jednak jego wygląd, który sprawia, że Mazda 2 II przez wielu jest uważana za najbardziej dopracowane i najpiękniejsze auto segmentu B, jakie znajduje się na rynku. Po jego faceliftingu, mającym miejsce w 2010 roku, zmienił się bowiem kształt zderzaków oraz świateł, nadając mu bardziej dynamicznego charakteru. Samochód stracił dzięki temu nieco na przestronności, lecz mimo to nadal może zmieścić się w nim pięć osób.

Nissan Micra K13

To najmniejszy z modeli Nissana, lecz można uznać go zarówno za przedstawiciela segmentu A, jak i segmentu B. Charakteryzuje się on bowiem niewielkimi rozmiarami, a jednocześnie posiada bagażnik, którego pojemność wynosi aż 265 litrów. Nissan Micra K13 jest wyposażony w silnik o pojemności 1,2 litra o mocy 80 albo 98 KM. Zapewnia on dobre osiągi przy jednoczesnym niewielkim zużyciu paliwa. Wyróżnia się także specyficznym modelem amortyzacji - zamiast konstrukcji zgodnej z zasadami downsignizmu Micra K13 posiada bowiem motor o większej pojemności bez czwartego cylindra i doładowania. Taka konstrukcja sprawia, że niewielkie wibracje są wyczuwalne tylko przy niskich obrotach. Największa zaleta Nissana Micry K13 to jednak bardzo dobra zwrotność, dzięki której świetnie sprawdza się on jako auto miejskie.

Seat Ibiza

Ibiza to model marki Seat, który może pochwalić się niesłabnącym zainteresowaniem pomimo upływu lat. W tym roku pojawiła się jego piąta generacja, która charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz udoskonaloną konstrukcją. Dużą popularnością cieszy się jednakże jego poprzednia wersja, jaka powstała w roku 2008. Seat Ibiza w wersji ogólnej wyróżnia się przede wszystkim ogromnym bagażnikiem, który mieści aż 430 litrów. Jego mniejszy, trzydrzwiowy model, czyli Ibiza Cupra, posiada natomiast bagażnik o pojemności 284 litrów, a występująca w wersji trzydrzwiowej lub pięciodrzwiowej Ibiza Hatchback - bagażnik o pojemności 292 litrów. Większość z modeli Seata Ibizy jest napędzana przez silnik 1.4 TSI, który spala znaczne ilości benzyny. Niektóre z nich posiadają jednak motor 1.4 o mocy 86 KM- zapewniający o wiele lepsze osiągi. Niemniej jednak samochód ten z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie, ponieważ wyróżnia się atrakcyjną, delikatną stylistyką, idealnie wpasowującą się w miejskie standardy.

Komentarze

Samara
Z tych aut co są tu wymienione jakoś żadne nie przypadło mi do gustu. Jak dla mnie najważniejsze jest aby auto było wysokie by krawężniki nie stanowiły dla mnie problemu, tivoli się w tej kwestii sprawdza. A do tego parametry też ma niczego sobie i nie jest za wielki :)