Zalety posiadania auta

Posiadanie autaPosiadanie samochodu ma naprawdę wiele zalet.

Po pierwsze, własne auto pozwala nam na dotarcie w wiele miejsc w o wiele krótszym czasie. Pozwala on nam na uniezależnienie się od komunikacji miejskiej, która jak wiadomo, by zawodna.

Nie możemy się już wprawdzie wymówić spóźnionym autobusem czy zepsutym tramwajem, ale przynajmniej zdążymy na czas, jeśli przewidzimy ewentualne korki w centrum.

Po drugie samochód często przydaje się w typowo awaryjnych sytuacjach, takich jak pilna potrzeba zawiezienia dziecka do lekarza czy rodzącej żony na porodówkę.

Można również odebrać mamę z dworca, kiedy akurat nie może złapać taksówki czy pojechać do synów, którzy mają wracać sami z późnego koncertu.

Po trzecie samochód jest idealnym rozwiązaniem w przypadku brzydkiej pogody. Nawet jeśli uwielbiamy jeździć rowerem i codziennie dojeżdżamy nim do pracy to mróz czy deszcz sprawią, że nasza codzienna przejażdżka stanie się prawdziwą męczarnią.

Po czwarte posiadanie samochodu uczy odpowiedzialności, wiemy, że musimy zatankować, zrobić przegląd czy umyć auto, aby było czyste i ładnie się prezentowało.

Komentarze

Dariusek
Zalet jest mnóstwo nie ma co się nad tym zastanawiać, ale najgorzej jest że są też minusy. Trzeba ten samochód jeszcze opłacać i tankować. Dobrze chociaż że są też na gaz. Jak przerzuciłem się na xlv z lpg, to różnica w tankowaniu jest znacząca. Chociaż aby w kieszeni zostało to tego nie odczuwam i tak się na coś rozejdzie