Woskowanie samochodu, czyli 3 wskazówki jak zadbać o lakier samochodu

Woskowanie samochoduWizytówką kierowcy jest jego auto. Estetyczny wygląd samochodu zapewnia właściwa i regularna pielęgnacja. Stosowanie wosków samochodowych chroni karoserię samochodu przed czynnikami atmosferycznymi oraz pogłębia kolor lakieru. Poznaj trzy najważniejsze wskazówki dotyczące pielęgnacji samochodu. Dowiedz się, jak zadbać o lakier auta, aby przez wiele lat prezentował się pięknie.


Regularnie myj i woskuj samochód

Myj samochód często, ale samodzielnie. Najgorsze, co możesz zrobić to pojechać na myjnię automatyczną, ponieważ szczotki rysują i niszczą lakier. Może zdarzyć się, że stracisz też antenę i lusterko. Lepiej, więc weź w rękę wąż ogrodowy i zrób to sam. Bez względu na pogodę i porę roku, samochód należy myć co najmniej raz na cztery tygodnie.

Woskowanie samochodu jest zabiegiem, który wymaga regularności. Producenci rzadko informują o tym na etykietach swoich produktów, ale zabieg ten powinien odbywać się przed rozpoczęciem każdej kolejnej pory roku, czyli co kwartał.

Lakier samochodu jest cały czas narażony na warunki atmosferyczne, które pozbawiają go walorów estetycznych. Zima jest najcięższą porą roku dla wszelkich pojazdów mechanicznych, więc wtedy samochód należy otoczyć wyjątkową uwagą. Mróz jest inwazyjny dla karoserii samochodu, ponieważ tworzy na jej powierzchni lodowe pokrywy śnieżne, które czasami przywierają bardzo mocno do lakieru.

Regularne woskowanie auta umożliwia specjalną ochronę karoserii samochodu przed czynnikami zewnętrznymi. Dobór wosku uzależniony jest od wielu czynników, a mianowicie od stanu lakieru, wieku auta oraz sposobu aplikacji produktu. Nakładanie wosku może obywać się na mokro, czyli woskowanie samochodu świeżo umytego lub na sucho.

Woskuj samochodu na mokro

Woskowanie auta na mokro to metoda znacznie szybsza, która pozwala zamaskować drobne rysy, np. delikatne zadrapania powstałe przez gałęzie drzew lub obicia od suwaka kurtki podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu. Poza tym wosk "na mokro" radzi sobie ze znacznie dłuższą listą przypadkowych niechcianych zdarzeń losowych.

Metoda woskowania na mokro charakteryzuje się wieloma zaletami. Ten zabieg możesz wykonać od razu po umyciu auta, więc dodatkowo przyspieszysz wysychanie i skrócisz czas pracy nad czystością i blaskiem karoserii Twojego samochodu. Ponadto niebywałą zaletą produktu jest płynna konsystencja, która pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca, dzięki temu równomiernie rozprowadzisz kosmetyk.

Warto pamiętać, że wosk jest przeznaczony do karoserii, więc podczas jego aplikacji należy omijać szyby.

Stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Jeśli zależy Ci, aby efekty Twojej pracy nie poszły na marne i były widoczne dłużej, pamiętaj, że zakup tanich kosmetyków z promocji w hipermarkecie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na stronie internetowej Moje-Auto.pl znajdziesz wysokiej jakości kosmetyki charakteryzujące się najnowszą formułą. Specjalistyczne preparaty skutecznie zabezpieczają lakier przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz tworzą powłokę hydrofobową, która sprawia, że woda szybciej spływa z karoserii.

Komentarze

Showcarshine
Myjka ultradźwiękowa świetnie sprawdza się w przypadku mycia samochodów. Chcąc odpowiednio zadbać o swój samochód, warto byłoby również zdecydować się na zakup jakościowych kosmetyków samochodowych.
https://showcarshine.pl/