Kiedy warto odwiedzić autoryzowany serwis Mercedesa w Szczecinie?

MercedesWielu kierowców szerokim łukiem omija autoryzowane stacje obsługi poszczególnych marek motoryzacyjnych. Powód? Oczywiście obawa przed bardzo wysokimi cenami usług serwisowych. Okazuje się jednak, że obecnie stawki w ASO i dobrych niezależnych warsztatach praktycznie się wyrównały. Wciąż też można wskazać co najmniej kilka sytuacji, w których zdecydowanie warto odwiedzić autoryzowany serwis, np. Mercedesa w Szczecinie. Przykłady omawiamy właśnie na przykładzie samochodów prestiżowej niemieckiej marki.

Dlaczego warto rozważyć korzystanie z autoryzowanych serwisów?

Choć panuje powszechne przekonanie, że ASO są tylko dla właścicieli nowych lub prawie nowych pojazdów, wciąż objętych fabryczną gwarancją czy umową serwisową, to w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej.

Korzystanie z usług np. autoryzowanego serwisu Mercedesa w Szczecinie jest szczególnie zalecane w sytuacji, gdy właścicielowi pojazdu zależy na zapewnieniu sobie wysokiej jakości obsługi oraz utrzymaniu wartości samochodu w długim okresie jego użytkowania.

Zauważmy również, że wbrew obiegowej opinii ceny usług serwisowych w ASO nie są ?zabójcze?, zwłaszcza po uwzględnieniu faktu, iż autoryzowane serwisy korzystają wyłącznie z oryginalnych części zamiennych i podzespołów, zapewniając przy tym obsługę pojazdu na poziomie wymaganym przez jego producenta.

Przeglądy gwarancyjne i serwisowe

To najbardziej oczywisty powód, dla którego warto, czy wręcz trzeba odwiedzać autoryzowane stacje obsługi. Motywacją do tego jest chęć utrzymania gwarancji fabrycznej producenta na posiadany pojazd.

Jeśli auto jest objęte umową serwisową, na przykład w ramach przedłużenia gwarancji, to również rozsądnie będzie serwisować je w ASO, tym samym oszczędzając na podstawowych czynnościach, jak np. wymiana oleju i filtrów.

To warto wiedzieć:

Regularne serwisowanie pojazdu w autoryzowanym serwisie może przyczynić się do lepszego utrzymania wartości samochodu na rynku wtórnym, co docenisz podczas przyszłej odsprzedaży.

Trudna do zdiagnozowania usterka

Jeśli w aucie występuje jakaś usterka, której żaden niezależny serwis nie był w stanie zdiagnozować, to ostatnią deską ratunku może być właśnie ASO. W autoryzowanym serwisie Mercedesa w Szczecinie dostępne są najbardziej zaawansowane przyrządy diagnostyczne. W dodatku mechanicy znają Twoje auto na wylot i często są w stanie zdiagnozować przyczynę dziwnego zachowania się samochodu na podstawie własnego doświadczenia.

Zakup oryginalnych części zamiennych

Użycie oryginalnych części zamiennych jest warunkiem maksymalnego wydłużenia trwałości i bezawaryjności samochodu. Choć na rynku nie brakuje przyzwoitych zamienników, to nie miejmy złudzeń: oryginalne części charakteryzuje najwyższa jakość wykonania oraz pełna kompatybilność z danym pojazdem.

Aktualizacje oprogramowania

Współczesne pojazdy są wręcz przepełnione elektroniką, którą steruje zintegrowany system informatyczny. Ten regularnie wymaga aktualizacji, które należy przeprowadzać w autoryzowanej stacji obsługi. Często wyłącznie ASO mają dostęp do najnowszych aktualizacji od producenta.

Aktualizacje oprogramowania mogą rozwiązywać liczne problemy z samochodem, np. z niedziałającymi funkcjami inforozrywki.

Skomplikowane naprawy

Jeśli w aucie doszło do poważnej usterki lub konieczna jest naprawa, która wymaga szczegółowej znajomości budowy danego pojazdu, to najrozsądniej będzie zlecić te prace właśnie autoryzowanej stacji obsługi. Może będzie nieco drożej, za to zyskasz pewność, że usługa została wykonana prawidłowo.

Rekomendowany serwis Mercedesa w Szczecinie

Decydując, który autoryzowany punkt serwisowy Mercedesa wybrać w Szczecinie, warto zwrócić uwagę na opinie dotychczasowych klientów oraz reputację serwisu.

Znakomitymi ocenami cieszy się autoryzowana stacja obsługi Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka, która zapewnia usługi serwisowe na najwyższym poziomie, adekwatne do oczekiwań w stosunku do marki premium, jaką niewątpliwie jest Mercedes.

Serwis DDB Auto Bogacka mieści się przy ulicy Mieszka I 30 w Szczecinie. Aby dowiedzieć się więcej o jego kompleksowej ofercie serwisowej, wystarczy odwiedzić stronę internetową pod adresem https://www.ddb.mercedes-benz.pl/passengercars/service-and-accessories.html.

Komentarze