Mały kamper: czy to dobry wybór także dla Ciebie?

Mały kamperJeśli rozglądasz się za nowym lub używanym kamperem, to na pewno masz niezły mętlik w głowie. Wybór pojazdów jest ogromny. Różnią się nie tylko marką, poziomem wyposażenia czy układem wnętrza, ale także wielkością. Pierwszym, nad czym trzeba się zastanowić, są zatem rzeczywiste potrzeby osób podróżujących kamperem. Jeśli planujesz jeździć nim w pojedynkę lub we dwoje, to dobrym wyborem będzie mały kamper. Specyfice takich pojazdów bliżej przyglądamy się w tym artykule.

Dlaczego warto rozważyć zakup małego kampera?

Wielu z nas kampery kojarzą się z imponującymi pojazdami, które oferują ogrom miejsca, pełne wyposażenie i spełniają kryteria tzw. domu na kołach. Z drugiej jednak strony nie każdy potrzebuje aż takiego „kolosa”. Małe kampery również mają swoje zalety - są praktyczne, zwrotne i wygodne w codziennym użytkowaniu, dlatego mogą być świetną propozycją dla osób ceniących sobie elastyczność w podróży.

Czym są małe kampery?

Małe kampery to nie tylko popularne kamper vany zbudowane na bazie samochodów dostawczych. W ofertach producentów znajdziemy także mniejsze modele częściowo zintegrowane (nazywane półintegrami) oraz kompaktowe warianty kamperów zintegrowanych.

W praktyce do kategorii małych kamperów zaliczamy te o długości poniżej 6 metrów. Ważnym kryterium jest również dopuszczalna masa całkowita (DMC), która nie powinna przekraczać 3,5 tony - dzięki temu można prowadzić taki kamper na prawo jazdy kategorii B.

Dlaczego warto wybrać mały kamper? Poznaj najważniejsze zalety kompaktowych pojazdów kempingowych

Małe kampery mają wiele atutów, które decydują o tym, że naprawdę warto rozważyć zakup takiego pojazdu. Do najważniejszych zaliczymy:

  • Bardzo łatwe prowadzenie - małe kampery prowadzą się niemal jak samochody osobowe, co zwiększa komfort podróżowania.
  • Możliwość rozwijania większych prędkości na autostradach, co znacząco skraca czas podróży na miejsce, nie pogarszając również istotnie komfortu, jak ma to miejsce w przypadku np. kamperów zintegrowanych czy typu alkowa.
  • Niskie DMC umożliwia prowadzenie kampera przez osoby z prawem jazdy kategorii B.
  • Łatwiej znaleźć dla nich miejsce parkingowe czy postojowe, zwłaszcza podczas nocowania „na dziko” czy w trasie (np. na parkingu przy autostradzie).
  • Są zwrotne i kompaktowe, co ułatwia zwiedzanie nimi miast.
  • DMC do 3,5 tony oznacza brak ograniczeń wjazdu do ścisłego centrum miasta.

Więcej o tym, czym charakteryzują się małe kampery i kto powinien rozważyć zakup takiego pojazdu, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl/male-kampery-funkcjonalne-zwinne-i-bardzo-wygodne-w-podrozy/.

Polecane modele małych kamperów

Małe kampery ma w swojej ofercie każdy renomowany producent pojazdów kempingowych. Od lat rośnie zainteresowanie takimi kamperami, na które czołowe marki starają się odpowiedzieć.

Jeśli chodzi o te szczególnie godne zainteresowania modele, to zajrzyjmy do oferty renomowanej niemieckiej marki HYMER, w której znajdziemy m.in.:

  • Hymer Free S- to kamper van oparty na Mercedesie Sprinterze z napędem na przednie koła. Oferuje od 2 do 5 miejsc do spania, zapewniając wystarczającą przestrzeń nawet dla małej rodziny.
  • Hymer B-Klasse ModernComfort I Whiteline- to już kompaktowy kamper zintegrowany, zbudowany na bazie Mercedesa, oferujący 4-5 miejsc do spania i dużo przestrzeni wewnątrz.

Gdzie kupisz mały kamper w bardzo dobrej cenie?

Niezależnie od tego, czy szukasz fabrycznie nowego czy używanego kampera, odwiedź salon karawaningowy, w którego ofercie znajdziesz duży wybór pojazdów kempingowych różnych marek.

Naszą rekomendację ma salon HYMER Poznań w Sadach koło Poznania, którego oferta obejmuje m.in. małe kampery takich marek jak HYMER, Buerstner czy Sunlight. Na miejscu skorzystasz z fachowego doradztwa praktyków karawaningu oraz otrzymasz bardzo atrakcyjną ofertę, w tym uwzględniającą finansowanie zakupu poprzez np. promocyjny leasing dla firm.

Ze szczegółami oferty HYMER Poznań zapoznasz się na stronie internetowej hymerpoznan.pl.

Komentarze