Dlaczego Suzuki Vitara to idealny samochód rodzinny? Sprawdź najważniejsze argumenty

Suzuki VitaraAuta rodzinne przez wiele lat były kojarzone z minivanami, ewentualnie modelami kombi. Dziś ich funkcję przejęły SUV-y i crossovery. Nabywcy doceniają je nie tylko za świetną funkcjonalność, ale też wysoki komfort jazdy, zwłaszcza w warunkach miejskich oraz za wszechstronność - takim samochodem bez obaw można wjechać na grząską drogę gruntową czy ze spokojem pokonywać zasypane śniegiem górskie serpentyny. Jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów na polskim rynku jest Suzuki Vitara. Dlaczego to wzór współczesnego samochodu rodzinnego?

Ogromna ilość miejsca

Suzuki Vitara to dobry przykład samochodu, który z zewnątrz wydaje się być bardzo kompaktowy, natomiast w środku czeka już na nas miłe zaskoczenie. Kabina Vitary jest więcej niż obszerna, a szczególnie widać to na tylnej kanapie, gdzie jest wystarczająca ilość miejsca dla dwóch osób dorosłych lub trójki dzieci (warto podkreślić, że istnieje możliwość zamontowania trzech fotelików, z czego dwóch przy pomocy systemu ISOFIX).

Pojemny bagażnik

Samochód rodzinny jednoznacznie kojarzy się z pojemnym bagażnikiem, ale czy Vitara spełnia ten warunek? Zdecydowanie tak, ponieważ oferuje jeden z największych bagażników w swojej klasie. Nie jest on może przepastny (375 litrów), natomiast trzeba go pochwalić za ustawność. Na co dzień będzie w zupełności wystarczający.

Gdyby jednak miało się okazać, że bagażnik nie pomieści rodzinnych bagaży na dwutygodniowe wakacje, to zawsze zostaje jeszcze opcja montażu boksu dachowego, co bardzo ułatwiają zintegrowane relingi.

Bogate wyposażenie już w standardzie

Suzuki Vitara przykuwa uwagę atrakcyjną ceną - to prawdopodobnie najkorzystniej wyceniony kompaktowy SUV na polskim rynku. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę także to, co dostajemy w pakiecie. Już w podstawowej wersji wyposażenia Comfort samochód posiada reflektory LED Hi/Low (dla świateł mijania i świateł drogowych), system wspomagania hamowania Dual Sensor Brake Support, funkcję rozpoznawania znaków drogowych, tempomat adaptacyjny, automatyczną klimatyzację, przednie lampy przeciwmgielne czy funkcję automatycznego włączania wycieraczek.

Wybierając wyższą wersję wyposażenia można natomiast zdecydować się na takie dodatki, jak chociażby skórzana tapicerka, panoramiczny dach, czujniki parkowania czy bardzo praktyczny systemem bezkluczykowy.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Auto rodzinne musi być bezpieczne, a jest to kolejny powód, dla którego warto zainteresować się Vitarą. Samochód oferuje nie tylko szereg systemów chroniących kierowcę i pasażerów, ale w wersji z napędem na cztery koła AWD gwarantuje również dużo pewniejsze prowadzenie w trudnych warunkach drogowych.

Niskie koszty eksploatacji

Szczególnie dotyczy to wersji hybrydowej. Suzuki Vitara Hybrid (https://mmcars.suzuki.pl/auto/samochody/Vitara-Hybrid) z technologią tzw. "miękkiej hybrydy" to samochód bardzo dynamiczny, a przy tym oszczędny. W ruchu miejskim bez wielkiego wysiłku można osiągnąć spalanie na poziomie około 6 litrów na setkę.

Jeśli chcesz sam przekonać się o tym, czy Suzuki Vitara spełni oczekiwania i potrzeby Twojej rodziny, to już teraz umów się na jazdę testową, na którą zaprasza autoryzowany dealer japońskiej marki - MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie.

Komentarze